Facebook Google+ Twitter

Rosja. Oficerowie piją dzis na stojąco

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-23 07:43

Rosja świętuje dziś Dzień Obrońcy Ojczyzny. Jest to popularne święto wojska i mężczyzn. Zgodnie z tradycją, najważniejsi politycy składają dziś kwiaty pod grobem nieznanego żołnierza i pod innymi pomnikami związanymi z armią. Panie kupują panom prezenty. Kwiaciarnie przygotowały specjalne męskie bukiety. Oprócz kwiatów, można w nich znaleźć zabawki w postaci aut czy pistoletów. W sklepach można też kupić pocztówki przeznaczone specjalnie dla panów.

Po południu zaczną się zapełniać restauracje. Zgodnie z tradycją, tego dnia, jeśli ktoś jest oficerem, alkohol pije na stojąco.

W tym roku Dzień Obrońcy Ojczyzny zbiegł się w czasie z początkiem obchodów przez prawosławną Maslenicę czyli ostatki. Dlatego jest podwójny powód do świętowania. Zabawy zakończą się późnym wieczorem fajerwerkami. Aby świętowanie przebiegało spokojnie, wzmocnione zostały środki bezpieczeństwa. W samej Moskwie porządku pilnuje ponad 4 tysiące milicjantów i żołnierzy wojsk wewnętrznych.

Prawosławni Rosjanie wspominają dziś również 80. rocznicę dnia urodzin patriarchy Aleksieja Drugiego, który niedawno zmarł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.