Facebook Google+ Twitter

Rosja oskarża Gruzję o ludobójstwo

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-26 11:30

Szef Komitetu Śledczego przy Prokuraturze Rosji oskarżył wojska gruzińskie o ludobójstwo na terenie Osetii Południowej.

Aleksander Bastrykin twierdzi, że między 7 i 12 sierpnia siły zbrojne Gruzji wtargneły na terytorium Osetii Południowej mając na celu likwidację mieszkających tam Osetyjczyków.

Przedstawiciel rosyjskiej prokuratury poinformował, że rosyjscy inspektorzy znaleźli na terenie działań zbrojnych zastrzeloną ciężarną kobietę, z także świadków, którzy widzieli jak gruzińscy żołnierze wrzucali granaty do piwnic, gdzie chowali się mieszkańcy Cchinwali. Podkreślił, że w Cchinwali i innych miejscowościach zniszczono setki domów.

Według Aleksandra Bastrykina rosyjską ekipę śledczą złożoną ze 150 osób trzeba było zwiększyć do 211 specjalistów. Szef Komitetu Śledczego ujawnił, że obecnie materiały postępowania karnego liczą 100 tomów i że jest to dopiero początek pracy.

Międzynarodowi obserwatorzy zwracają uwagę, że prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili oskarżył rosyjskie siły wojskowe o takie same przestępstwa, popełniane na ludności jego kraju. Władze Gruzji pozwały Rosję do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, zarzucając im dokonywanie czystek etnicznych w latach 1993-2008.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.