Facebook Google+ Twitter

Rosja oskarża Gruzję o przestępstwa w Osetii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-25 11:38

Rosja chce, żeby Gruzja poniosła odpowiedzialność za wojnę w Osetii Południowej. Rosyjska prokuratura twierdzi, że wojska gruzińskie dopuściły się przestępstw na obywatelach Rosji, w tym na żołnierzach z sił pokojowych. Większość mieszkańców Osetii Południowej posiada rosyjskie obywatelstwo.

Władimir Makarkin, oficjalny przedstawiciel Komitetu Śledczego Prokuratury, poinformował, że Rosja planuje skierować do międzynarodowych instytucji sądowniczych materiały związane z podjęciem decyzji odnośnie ewentualnego pociągnięcia do odpowiedzialności karnej osób z wyższego politycznego i wojskowego kierownictwa Gruzji.

Władze rosyjskie stwierdziły, że
Gruzini są odpowiedzialne za ludobójstwo i masowe zabójstwa obywateli Rosji i rosyjskich żołnierzy sił pokojowych w Osetii Południowej.

Przedstawiciel Komitetu Śledczego Prokuratury poinformował, że w sekretariacie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu znajduje się już ponad 3 tys. takich skarg na Gruzinów, a pierwsze siedem wniosków zostało przyjętych do rozpatrzenia jako priorytetowe.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.