Facebook Google+ Twitter

Rosja ostrzega: "Trzeba przygotowywać się na najgorsze"

Rosyjskie władze wysłały czytelny sygnał do USA i państw Europy Zachodniej. Wiceminister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej, Siergiej Riabkow, poinformował, że jeśli Rosja nie osiągnie porozumienia z NATO i USA w sprawie tarczy antyrakietowej w Europie, zostanie zmuszona do podjęcia stanowczych kroków.

 / Fot. PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV/RIA NOVOSTI/KREMLIN POOLPlany budowy tarczy antyrakietowej są jednym z głównych punktów spornych w relacjach Rosja - USA i NATO. Władze rosyjskie uznały, że budowa elementów tarczy antyrakietowej w Europie w sposób znaczący wpłynie na ograniczenie bezpieczeństwa ich kraju.

Na wtorkowej konferencji prasowej w Moskwie wiceminister spraw zagranicznych wrócił do kwestii tarczy i zapewnił, że Rosja nie zawaha się podjąć stanowczych decyzji, jeśli uzna, że jej bezpieczeństwo będzie w jakikolwiek sposób zagrożone.

"Sytuacja w sferze obrony przeciwrakietowej nie jest najlepsza. Jeśli nie dojdziemy do porozumienia, to może nadejść chwila, wymagająca podjęcia konkretnych wojskowo-technicznych kontrposunięć, które 23 listopada ubiegłego roku zapowiedział prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew" - oświadczył dziś Riabkow, jak podaje onet.pl. Jednocześnie stwierdził, że "zawsze trzeba się przygotować na najgorsze", co można odczytać jako ostrzeżenie dla Zachodu.

Gazeta.pl pisze o konkretnych posunięciach, na które może zdecydować się rosyjska władza. Pierwszym krokiem będzie rozlokowanie systemów radiolokacyjnych w Naddniestrzu, mówi się również o bazie wojskowej dla 2 tysięcy żołnierzy, wyposażonej w systemy rakietowe. Kreml zamierza również zainwestować w systemy radarowe, które będą mogły wykrywać elementy amerykańskiech tarczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Li Cho De
 • Li Cho De
 • 19.04.2012 07:52

wszyscy wkuwają bo wyboru nie mają, już 500 lat temu było zapowiedziane, że żółta rasa zapanuje nad światem

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 18.04.2012 18:31

No to Panie Robercie; Białorusinom nie pozostaje nic innego; jak pilnie uczyć się chińskiego.

Bo Rosjanie już wkuwają ......hihihihihi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 18.04.2012 16:48

na białorusi to chiny nie zbuduja koloni bo im sie nie opłaca u biedaków i polske też omijają ...szybciej w ameryce bo jest co skubać .....chiny to zdolny i pracowity naród to nie sa juz te chiny sptrzed 15 lat to kraj o dochodzie prawie USA{zrobili to w 10 lat} i z największym potencjałem na świecie no i największa pszyszłością my polacy mozemy tylko wytrzeszczać gały z podziwu...i chińczycy sa dumni ze swej ojczyzny...

Komentarz został ukrytyrozwiń
jasio
 • jasio
 • 18.04.2012 04:49

ad Grzegorz Wink
administracja sun of a Busha wymyśliła, że irańskie rakiety lecąc nad centralną i wschodnią Europą mogą dosięgnąć Stanów. Oczywiście był to jeszcze jeden perfidny pomysł aby amerykańskich podatników zmusić do dodatkowych pieniędzy na zbrojenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 17.04.2012 23:37

Panie Robercie,czy Tusk jest do wzięcia?Wątpię!Ale Słowiański deficyt jest do zagospodarowania...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tusk nie był tak spolegliwy jak Kaczyńscy, Kwaśniewski i Wałęsa razem wzięci. A dowcipy Sikorskiego mocno zmieniły zapał USA. Akurat słusznie.
Do 2015 czy też 2018 może się dużo zmienić. Chiny zbudują kolonię na Białorusi i zaznaczą swój byt w Ewropie!
Te parę lat, może być jak wiek cały!
W Polsce nikt już nie będzie pamiętał o Tusku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 17.04.2012 21:38

Nagrodzony Noblem Obama startuje :wojna w Afganistanie trwa:Nieporadny Miedwiedew blefuje!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
logger
 • logger
 • 17.04.2012 17:17

Polecam analizę geostrategii USA - autorstwa wybitnego amerykańskiego historyka, pisarza, obserwatora - Webstera G. Tarpley'a. Mówi on o Doktrynie Busha, słuszniej zwaną Doktryną Brzezińskiego (można sobie te hasła osobno wyGooglować) i o związanym z tym niestety, niestety, Polskim Kryzysie Rakietowym Jesteśmy ważnym momentem tej geostrategii, niestety - calkowicie i nieuchronnie jako. . . mięso armatnie (nic nowego), a nie jak wyobrazają sobie nasi politycy o kanarczych jajkach - jako Pierwszy Sojusznik , ha ha ha! (ktorą to Perfumą okadza i skutecznie odurza nasze kanarczęta - Jankeski Jastrząb). A że dziś armaty sa - ooooo!....to i ilość mięsa armatniego, jak i rodzaj rusztu - powinien ostudzić co bardziej pokrzykujacych wojennie - kawiarnianych generalissimusów w Nadwislańskim Kraju - terenie wymiany Pierwszych ( i bycmoże Ostatnich - ale cóz to dla nas za pociecha?!) Ciosów Nuklearnych między USA i Rosją. W sumie,,,wszyscy beda zadowoleni, że ta nieprzyjemna awantura (tzw. rozpoznanie walką) odbedzie sie na ziemi 'niczyjej' , jak mówil sam Szekspir w jednej ze sztuk "nigdzie czyli w Polsce.." I USA ( najbardziej) , i oczywiście Rosja, i nasi „sojusznicy” europejscy, którzy choćby nie wiem tam jak przysięgali miłość i wierność i europejskość i solidarność, bla bla, to i tak – geografia jest geografią i każdy, wiadomo, woli mieć Grzyba (jeśli już koniecznie musi być) – u sąsiada niż u siebie ( sprytni ci Niemcy, to wlasnie PO TO m.in. im było potrzebne wchłonęcie Polski do UE, żeby zrzucić z samych siebie i przesunąć na wschód zaszczyt bycia własnie wschodnia flanką UE i zaszczyt dźwigania Pierwszego Uderzenia (Nuklearnego) Rosji na Zachód; a najlepiej – jak najdalej z tym Grzybem, a ze Polska to wschodnia rubieża UE i tradycyjne Przedmurze, i Zamurze, to „...no sami, widzicie, Polacy...no - co my możemy? taka geografia, takie położenie, taki Los!..." A propos, czy ktos wie - CZY- i GDZIE są rozlokowane amerykanskie Rakiety zwane Tarczą? Dobrze wiedziec to wszystkim – i Polakom i JudeoPolakom i wszelkim innym nacjom zamieszkującym tę nieszczęsna ziemię Albowiem wobec zaszczytu utraty życia za nieswoje, b. odległe od nas interesy (nawet, gdy wydaja się bliskie) wszyscy stajemy się na tej ziemi równi. Zacytujmy klasyka (JudeoPolaka z resztą): ‘’Po co nam te swary głupie, wszak i tak zginiemy w zupie!...’’ Grzybowej, he he
Podaję adres na Tarpleya (geostrategia USA - wojna z Chinami/Rosją, Polski Kryzys Rakietowy): ----------------
http://www.prisonplanet.pl/multimedia/film_geostrategia_usa,p313728842
To samo w Googlach : '' Film Geostrategia USA. Wywiad z Websterem G. Tarpleyem.'' Przekażcie sobie dalej...niestety...znak niepokoju Może razem cos uradzimy?...Może choć krzykniemy przed zaszczytną śmiercią o amerykańskie geszefty? Np. "Niech żyje Ameryka! Ch...j z nami!"

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tak naprawdę to do czego ma służyć ta tarcza?

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 17.04.2012 16:58

rosja jako kraj z demografią 140 mln nigdy już nie bedzie odgrywał imperialnej roli ,,, to gospodarczy średniak ... teraz są USA a w niedługim czasie tą pałeczke przejmą oczywiscie chiny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.