Facebook Google+ Twitter

Rosja: Pierwsze pogrzeby ofiar poniedziałkowego zamachu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-31 07:48

W środę 31 marca, odbędą się pierwsze pogrzeby ofiar poniedziałkowych zamachów terrorystycznych w moskiewskim metrze. Według dotychczasowych danych, w zamachach na stacjach metra Łubianka i Park Kultury zginęło 39 osób, a ponad 70 zostało rannych. Dwie osoby spośród rannych są w stanie krytycznym, a 17 - w ciężkim.

Szef Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołaj Patruszew poinformował, że jest już pewien postęp w poszukiwaniach sprawców zamachów. Nie ujawnił jednak szczegółów. Powiedział jedynie, że sprawdzane są wszystkie informacje. Mer Moskwy Jurij Łuzkow wezwał mieszkańcow stolicy, aby byli czujni, by nie dopuścić do nowych aktów terroru.

W sześciu rosyjskich miastach, gdzie znajduje się kolej podziemna, przeprowadzone zostały szkolenia, wzmocniono też ochronę stacji metra. Na niektórych pojawiły się psy przeszkolone do wykrywania ładunków wybuchowych. Prawdziwą plagą stają się fałszywe alarmy bombowe. Z ich powodu saperzy musieli przeszukać jeden z moskiewskich uniwersytetów, sobór Chrystusa Zbawiciela, kolej podziemną w Sankt Petersburgu i inne obiekty.

W związku z tragedią w metrze do Moskwy cały czas napływają kondolencje od zagranicznych przywódców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.