Facebook Google+ Twitter

Rosja: Pogrzeby ofiar pożaru na Uralu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-06 17:41

W Rosji odbyły się pogrzeby pierwszych ofiar pożaru w nocnym klubie. W pożarze, do którego doszło w Permie na Uralu w nocy z piątku na sobotę zginęło 112 osób, a ponad 120 osób znajduje się w szpitalach.

Rosyjski minister do spraw sytuacji nadzwyczajnych Siergiej Szojgu obawia się, że liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć. Stan wielu osób, które przebywają w szpitalach, jest bowiem bardzo ciężki. Poparzenia niektórych z nich obejmują 90 procent powierzchni ciała.

Większość ciężko rannych - 97 osób - przewieziono samolotami do specjalistycznych klinik oparzeniowych w Moskwie, Sankt Petersburgu i Czelabińsku. Rodziny ofiar i mieszkańcy Permu złożyli kwiaty i zapalili świece pod ścianami klubu, w którym doszło do tragedii.

Do pożaru w klubie doszło w nocy z piątku na sobotę. Milicja zatrzymała 4 osoby, które mogą mieć związek z pożarem. Wśród nich jest jeden z właścicieli klubu oraz przedsiębiorca, który zaopatrzył klub w materiały pirotechniczne. Prawdopodobnie właśnie od fajerwerków zapaliło się wnętrze klubu. Śledczy nie wykluczają też, że ogień mógł być wynikiem zwarcia instalacji elektrycznej.

W związku z pożarem rosyjski minister do spraw sytuacji nadzwyczajnych Siergiej Szojgu chce wprowadzić zakaz używania materiałów pirotechnicznych w miejscach, gdzie masowo zbierają się ludzie. Milicja ma też skontrolować nocne kluby pod kątem przestrzegania zasad przeciwpożarowych.

Na poniedziałek prezydent Dmitrij Miedwiediew ogłosił w całej Rosji żałobę narodową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.