Rosja pokonana po raz drugi. Hiszpanie w finale Euro 2008!

Świetnie grający Hiszpanie pokonali słabych dzisiaj Rosjan 3:0. Bramki dla drużyny Luisa Aragonesa zdobyli Xavi, Daniel Guiza i David Silva.

Kadr z meczu Hiszpania - Rosja. / Fot. PAP EPAW 4. minucie spotkania Torres dostał z prawej strony piłkę na dobieg. Napastnik doszedł do piłki, jednak dośrodkowanie gracza FC Liverpoolu zostało zablokowane przez Wasilija Berezuckiego. Kilka sekund później Xavi dośrodkowywał z prawej strony. Serbio Ramos minimalnie spóźnił się do tej piłki i bramkarz rywali mógł odetchnąć z ulgą.

W 6. minucie spotkania David Villa dobrze podawał do Fernando Torresa, ten dobrze odwrócił się z futbolówką i oddał celny strzał na bramkę Igora Akinfiejewa.

Cztery minuty później Iwan Sajenko próbował podawać w pole karne, jednak dobrze interweniował bramkarz rywali. Kilkadziesiąt sekund później David Villa zdecydował się na strzał z dwudziestu metrów, ale bramkarz reprezentacji Rosji nie miał problemów ze złapaniem piłki. W 15. minucie Fernando Torres dostał piłkę za plecy, jednak sędzia odgwizdał faul w ataku.

Trzy minuty później Andriej Arszawin został sfaulowany przez jednego z Hiszpanów. Z rzutu wolnego uderzał
Roman Pawliuczenko. Piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki Ikera Casillasa.

W 31. minucie Roman Pawliuczenko dostał podanie od partnera, ale nie potrafił go wykorzystać. Kilkaset sekund później znowu jeden z jego kolegów zagrał dobrą piłkę. Niestety futbolówka minęła bramkę Hiszpanów. W 38. minucie Fernando Torres bardzo ładnie opanował piłkę, ale strzał był bardzo niecelny.

Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie zdobyła bramki i na tablicy wyników widniały dwa zera.

W 49. minucie Sergio Ramos z prawej strony dośrodkowywał w pole karne, ale najwyżej wyskoczył obrońca Rosji i zażegnał w ten sposób niebezpieczeństwo pod własną bramką. W 50. minucie Andres Iniesta podawał mocno pole karne. Xavi dostawił nogę i pokonał Igora Akinfiejewa.

W 74. minucie Guiza, po podaniu Fabregasa pokonał rosyjskiego bramkarza.

W 81. minucie Silva po podaniu Fabregasa umieścił piłkę w bramce Rosji, przypieczętowując w ten sposób zwycięstwo swojej drużyny nad ekipą Hiddinka.

Hiszpania - Rosja 3:0 (0:0)

1:0 - Xavi (50.)
2:0 - Daniel Guiza(73.)
3:0 - David Silva (82.)

Sędzia: Frank De Bleeckere (Belgia).

Stadion: Ernst Happel, Wiedeń.

Rosja: 1. Igor Akinfiejew - 22. Aleksandr Aniukow, 4. Siergiej Ignaszewicz, 2. Wasilij Berezucki, 18. Jurij Żirkow - 17. Konstantin Zyrianow, 20. Igor Semszow, 11. Siergiej Semak, 9. Iwan Sajenko - 10. Andriej Arszawin, 19. Roman Pawliuczenko.

Hiszpania: 1. Iker Casillas - 15. Sergio Ramos, 4. Carlos Marchena, 5. Carles Puyol, 11. Joan Capdevila - 6. Andres Iniesta, 19. Marcos Senna, 8. Xavi, 21. David Silva - 9. Fernando Torres, 7. David Villa (34' 10. Francesc Fabregas).