Facebook Google+ Twitter

Rosja: Polacy nie chcą dialogu w sprawie tarczy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-27 19:20

Rosyjski MSZ uważa, że Polacy i Czesi nie chcą prowadzić z Rosją profesjonalnego dialogu w sprawie tarczy antyrakietowej. Ministerstwo wyraziło niezadowolenie z faktu pojawienia się w mediach wypowiedzi czeskich i polskich polityków występujących przeciwko stałej obecności rosyjskich ekspertów w obiektach amerykańskiej tarczy.

W specjalnym komentarzu rosyjski MSZ wyraził żal, że strona polska i czeska zamiast prowadzenia dialogu ekspertów, by zmniejszyć rosyjskie zaniepokojenie kwestią tarczy, woli kontaktować się z Moskwą przy pomocy prasy.

Rosyjski MSZ stwierdza, że ostatnio pojawiło się żądanie, by w zamian za zgodę na monitorowanie przez Rosjan obiektów tarczy, oficerowie z Polski i Czech mogli przeprowadzać inspekcje baz w obwodzie kaliningradzkim. Rosyjski MSZ uważa, że jest to nielogiczne. "Okazuje się, że amerykańskie obiekty tarczy mają powstać w pobliżu naszych granic i na dodatek powinniśmy otworzyć dla sojuszników Stanów Zjednoczonych - Polski i Czech - swoje bazy strategiczne" - czytamy w komentarzu.

Rosyjski MSZ podkreśla, że Rosjanie gotowi są dyskutować ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, co miał niedawno potwierdzić w czasie wizyty w Warszawie minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.