Facebook Google+ Twitter

Rosja: Poleciały głowy za słabe wyniki sportowców na Igrzyskach Olimpijskich

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-03 21:48

Szef Komitetu Olimpijskiego Rosji Leonid Tiagaczow podał się do dymisji. To wynik słabych występów rosyjskich sportowców na zimowych igrzyskach olimpijskich w Vancouver.

Na razie nie jest znany oficjalny powód rezygnacji Leonida Tiagaczowa, który od 9 lat był szefem Komitetu Olimpijskiego Rosji. Wcześniej prezydent Dmitrij Miedwiediew powiedział, że osoby odpowiedzialne za przygotowanie rosyjskich sportowców do olimpiady powinny podać się do dymisji.

Rosja na igrzyskach w Vancouver zdobyła 15 medali, w tym tylko 3 złote, i zajęła 11 miejsce w klasyfikacji medalowej. To wynik poniżej oczekiwań sprzed rozpoczęcia imprezy, gorszy od rezultatów osiąganych na poprzednich igrzyskach.

Następna olimpiada zimowa odbędzie się w Rosji, w Soczi nad Morzem Czarnym. Już teraz pojawiły się obawy, czy uda się na czas odpowiednio przygotować sportowców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Skończyły się dobre czasy dla Rosji gdy miała nieograniczony wybór w swych byłych republikach przyszedł czas zajęcie miejsca w szeregu tam gdzie powinni być

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.