Facebook Google+ Twitter

Rosja. Policja rozwiązuje zagadkę "samotnych maniaków drogowych"

Prawdopodobnie częściowego rozwiązania doczekała się zagadka morderstw popełnianych na kierowcach podmoskiewskich autostrad. Rosyjska policja tropiąc bandę "samotnych maniaków drogowych" znalazła zakamuflowaną bojówkę Państwa Islamskiego.

Policja Federacji Rosyjskiej (patch). By Правительство России (mvd.ru) [Public domain or Public domain], via Wikimedia Commons / Fot. mvd.ruZbrodnie na autostradach pod Moskwą miały charakter mordów celowo eksponowanych. Ostentacja z wyłączeniem motywu rabunkowego nasuwała przypuszczenia o seryjnym mordercy, z wyjątkowo zwichrowaną kondycją psychiczną. Badania i analizy balistyczne wykluczyły przy jednym z przypadków działalność pojedynczej osoby. Kolejni odnajdywani kierowcy byli ofiarami grupy, która dokonywała zatrzymań na dalekich ustronnych odcinkach podmiejskich dróg. Na nawierzchnię wysypywano kolce przebijające opony pojazdów. Kierowcy i ich pasażerowie ginęli zastrzeleni przez nieznanych sprawców. Seria mordów datowała się od czerwca 2013r. Wiadomości24.pl przedstawiały wydarzenia: W24: Moskwa. Banda seryjnych morderców grasuje na podmiejskich drogach.

Przez długi czas rosyjscy stróże prawa prowadzili śledztwo w sprawie, w której zginęło 14 osób [liczba szacunkowa, różne źródła podają inne wyliczenia - przyp. aut.]. Media powołując się na źródła w ministerstwie spraw wewnętrznych Federacji Rosyjskiej podają informację, że dzisiejszej nocy miała miejsce specjalna operacja zatrzymania przestępców w rejonie ramieńskim. W wypoczynkowej części Moskwy, w miejscowości Udielnaja, rosyjscy antyterroryści rozwinęli swoją akcję. Jej przebieg znamionował spodziewany opór przestępców. Jeden z nich rzucił granat w kierunku policjantów. Antyterroryści wyeliminowali napastnika otwierając ogień z broni palnej. Był przywódcą kilkunastoosobowej grupy. Pochodził z Kirgizji.

O godz. 3.20 lokalnego czasu, w czasie operacji wybuchnął pożar i dom został doszczętnie zniszczony. Raport donosi o znalezieniu w zgliszczach schowka, będącego prawdziwym arsenałem. Było tam około 60 sztuk broni automatycznej. Sąsiedzi nie zauważyli wcześniej niczego podejrzanego w zachowaniu spokojnych przybyszów z Azji.

Inne z aresztowań podejrzanych o przynależność do grupy nazywanej przez tamtejsze media bandą "samotnych maniaków samochodowych" lub "bandą GTA", miało miejsce 6 listopada nad ranem. Na podmoskiewskiej szosie, w rejonie dmitrowskim zatrzymano przestępców przy których znaleziono dwie jednostki broni automatycznej i sto sztuk amunicji. W kilku pozostałych zatrzymaniach również doszukano się nielegalnie posiadanej broni i amunicji, oraz granatów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.