Facebook Google+ Twitter

Rosja ponownie grozi Gruzji!

Dla Rosjan, ostrzeliwanie przez Gruzinów moździerzami i granatami Cchinwali, stolicę Osetii Południowej - zbuntowanej gruzińskiej republiki, oznacza nic innego jak "prowokację" i niedorzeczność. Gruzja prosi o pomoc!

czołg / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:T-55AM_4BKPanc.jpgJeśli prowokacje, oznaczające zagrożenie dla ludności osetyjskiej i rosyjskiego wojska będą kontynuowane, ministerstwo obrony rezerwuje sobie prawo do odpowiedzenia siłą i wszelkimi środkami, którymi dysponuje - zakomunikowali Rosjanie po atakach z Tbilisi na Cchinwali.

Jak twierdzą Unijni obserwatorzy oraz rząd Gruziński żadnych ataków nie było. Według nich to osetyjscy rebelianci ostrzeliwują gruzińskie wsie, dzięki czemu Rosjanie będą zdolni do zaprowadzenia takiego napięcia, które doprowadzi do wznowienia działań zbrojnych.

Działania Moskwy są nastawione na destabilizację sytuacji na Kaukazie i rozpoczęcie działań zbrojnych - twierdzi MSZ Gruzji.

Mija rok od wojny rosyjsko-gruzińskiej o Osetię Południową, po której to dzięki działaniom wojennym Rosja uznała niepodległość Osetii Południowej oraz Abchazji.

Źródło: se.pl, wp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A co wy na to?
http://mfa.gov.ge/index.php?lang_id=ENG&sec_id=59&info_id=10695

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.