Facebook Google+ Twitter

Rosja: Próba rakiety "Buława" odłożona

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-22 11:59

Rosja odłożyła przeprowadzenie próby międzykontynentalnej rakiety „Buława", przeznaczonej dla łodzi podwodnych. Planowany na wczoraj test miał zadecydować o włączeniu rakiety do seryjnej produkcji.

Gazeta „Izwiestia" poinformowała, że rakieta znalazła się nawet na wyposażeniu okrętu podwodnego o nazwie „Dmitrij Donskij", jednak statek nie wypłynął w morze. Dziennik nie wyklucza, że próbę rakiety odłożono z czysto symbolicznych względów, aby nie zbiegła się w czasie z rocznicą urodzin radzieckiego dyktatora Józefa Stalina. Według innej wersji, przeszkodziły warunki pogodowe lub rakieta nie była w pełni gotowa do próby.

Mimo że 4 z 9 dotychczas przeprowadzonych prób okazały się nieudane, specjaliści oceniają, że „Buława" już się sprawdziła - pisze „Izwiestia". W czasach radzieckich nowe rakiety przyjmowano na uzbrojenie nawet wtedy, gdy połowa prób była nieudana.

Dziennik przytoczył także wypowiedź przedstawiciela władz Iranu, który poinformował, że Rosja zaczęła dostarczać do jego kraju przeciwlotnicze kompleksy rakietowe S-300. Rosyjskie władze na razie nie potwierdzają tej wiadomości. Doniesieniami tymi zaniepokojony jest Izrael.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.