Facebook Google+ Twitter

Rosja: Prokuratura postawiła Chodorkowskiemu nowe zarzuty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-16 20:20

Prokuratura Generalna Rosji zatwierdziła nowy akt oskarżenia przeciwko byłym szefom koncernu naftowego Jukos Michaiłowi Chodorkowskiemu i Płatonowi Lebiediewowi. Obaj biznesmeni zostali aresztowani w 2003 roku i skazani na 8 lat łagru za przestępstwa gospodarcze.

Tym razem Chodorkowski i Lebiediew zostali oskarżeni o przywłaszczenie cudzego mienia w zorganizowanej grupie i pranie brudnych pieniędzy. Grozi im za to 15 lat kolonii karnej. Obaj biznesmeni od końca 2006 roku są przetrzymywani w areszcie śledczym miasta Czyta w południowej Syberii w związku z prowadzonym śledztwem w nowej sprawie karnej.

Tymczasem portal internetowy Grani.ru opublikował oświadczenie adwokatów Chodorkowskiego i Lebiediewa. Prawnicy stwierdzają, że nowe oskarżenia są na tyle absurdalne, iż nie ma wątpliwości co do ich politycznego charakteru.

Michaił Chodorkowski swego czasu był najbogatszym człowiekiem w Rosji. Pojawiają się opinie, że jego problemy z prawem mogą być wynikiem wspierania w przeszłości opozycji antykremlowskiej.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.