Facebook Google+ Twitter

Rosja proponuje, aby zniszczyć broń chemiczną Syrii. Obama sceptyczny

Rosja zaproponowała umieszczenie broni chemicznej Damaszku pod międzynarodową kontrolą w celu jej zniszczenia. Syria miałaby podpisać konwencję, w której zobowiązałaby się, że nie będzie jej stosować. Barack Obama podchodzi sceptycznie do tej propozycji.

Siergiej Ławrow, rosyjski minister / Fot. EPA/SERGEI ILNITSKYMoskwa zaproponowała, aby broń chemiczna Damaszku znalazła się pod międzynarodowym nadzorem Później miałaby zostać zniszczona, a Syria zobowiązałaby się, że już nigdy nie będzie jej stosować.

Czytaj także: Syryjczyk o wojnie: Europy konflikt w Syrii nie interesuje, a USA i Rosja mają w nim interes

Prezydent Stanów Zjednoczonych podchodzi do tego scenariusza sceptycznie, ale przyznaje, że jest on "przełomowy". W poniedziałek Obama udzielił wywiadu stacji ABC, w którym przyznał, że jeśli Rosja zrealizuje swój plan, jest gotów przerwać przygotowania do interwencji w Syrii. Jednocześnie podkreślił, że Moskwa nie wysunęłaby tego pomysłu, gdyby USA nie przygotowywało się do tego ataku, dlatego należy podtrzymać presję na reżim Damaszku.

Amerykanie protestują przeciwko interwencji w Syrii [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Na razie nie wiadomo, czy Kongres przychyli się do propozycji prezydenta i zaakceptuje interwencję w Damaszku. Z dotychczasowych wypowiedzi kongresmenów wynika, że może nie być takiej zgody.

Dziś prezydent USA wygłosi orędzie do narodu ws. interwencji w Syrii.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.