Facebook Google+ Twitter

Rosja proponuje embargo na broń dla Gruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-01 11:10

Rosja proponuje wprowadzenie embarga na dostawy broni dla Gruzji. Szef rosyjskiego MSZ uważa, że dzięki temu można będzie uniknąć nowego przelewu krwi na Kaukazie.

Minister Siergiej Ławrow w trakcie odczytu w rosyjskiej akademii dyplomatycznej powiedział, że jeśli Stany Zjednoczone i ich sojusznicy nadal będą popierać prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwiliego, to będzie to ich „historyczny błąd". Według szefa rosyjskiej dyplomacji, działania Moskwy w celu „przymuszenia Gruzji do pokoju stały się wzorcem umiaru", gdyż miały na celu jedynie zapobieżenie - jak się wyraził minister Ławrow - „wznowieniu gruzińskiej agresji wobec Osetii Południowej i Abchazji".

Minister spraw zagranicznych Rosji zapowiedział, że Moskwa będzie twardo bronić swoich interesów na arenie międzynarodowej, ale unikać konfrontacji. Jednocześnie będzie prowadziła dialog z Waszyngtonem dopóty, dopóki jest choć cień szansy na zrozumienie. Zaś pojednanie rosyjsko-niemieckie - według ministra Ławrowa - „jest jednym z najważniejszych czynników budowy nowej Europy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.