Facebook Google+ Twitter

Rosja przekazała Polsce 11 kolejnych tomów akt śledztwa

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-08-19 16:15

Jeszcze dziś możemy spodziewać się, że kolejnych 11 tomów akt śledztwa w sprawie przyczyn katastrofy samolotu TU-154 pod Smoleńskiem trafi do prokuratury w Polsce. Informację przekazał odbierający dokumenty gen. Parulski.

Wirtualna Polska, powołując się na TVN24, podaje, że pojawiła się informacja o przekazaniu Polsce przez Rosję kolejnych 11 tomów akt rosyjskiego śledztwa ws. katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Kopie akt zawierają m.in. protokoły przesłuchań świadków oraz dokumentację fotograficzną z miejsca katastrofy.

Naczelny prokuratur wojskowy RP, gen. Krzysztof Parulski przebywający w Moskwie poinformował, że w ciągu miesiąca może zostać przekazana kolejna porcja materiałów.

General Parulski oświadczył, że wśród materiałów, które jeszcze dziś przywiezie do kraju są m.in. opis przedmiotów osobistych znalezionych na miejscu katastrofy, protokoły z ekspertyz genetycznych szczątków ofiar, protokoły z przesłuchań świadków i oględzin miejsca katastrofy oraz materiał fotograficzny zebrany bezpośrednio po upadku samolotu. "Na protokoły z sekcji zwłok przyjdzie jeszcze poczekać" - dodał gen. Parulski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 19.08.2010 16:57

Jest to Michale jedna z naszych narodowych przywar, o których mam zamiar wkrótce napisać. Takie śledztwa trwają niestety bardzo długo, jest to zrozumiałe; na ten temat może wiele ciekawego powiedzieć Roman Woźniak - znawca problematyki, jak zdążyłem już zauważyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby miał pan Michał rację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewien ukraiński dziennikarz powiedział kiedyś, że Polacy żyją przeszłością i zapamiętują się w niej. Wydarzenia tego roku potwierdzają jego słowa...

Mam nadzieję, że sprawa tej tragedii zostanie jak najszybciej wyjaśniona, zakończona i Polacy znów spojrzą przed siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

11 tomów jest co tłumaczyć i czasu zajmie sporo a wody w Wiśle wiele upłynie, nim tomy poznają właściwi prokuratorzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.