Facebook Google+ Twitter

Rosja przeprowadziła udany test rakiety typu "Buława"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-18 22:03

Rakietę wystrzelono z okrętu podwodnego "Dmitrij Donskoj" o 16.45 czasu polskiego. Po dwudziestu minutach lotu rakieta osiągnęła cel na poligonie "Kura" na Kamczatce, na rosyjskim Dalekim Wschodzie.

Rosyjskie media informują, że start i lot rakiety przebiegły bez zakłóceń. Jest to ważne dla rosyjskich wojskowych, gdyż kilka prób z rakietą "Buława" dokonanych w ostatnich dwóch latach, zakończyło się niepowodzeniem.

"Buława", to międzykontynentalna rakieta balistyczna, przeznaczona dla nowych rosyjskich okrętów podwodnych klasy "Borej". Jej konstrukcja jest oparta na rakietach typu "Topol-M", bazujących na naziemnych platformach mobilnych. Rakieta "Buława" w momencie startu waży prawie 37 ton. Może przenosić do 6 głowic jądrowych indywidualnie naprowadzanych na cel. Jej zasięg wynosi co najmniej 8 tysięcy kilometrów.

Rosja w ostatnich latach przeznacza co raz więcej pieniędzy na zbrojenia. Wojskowi nie ukrywają, że rosyjskie rakiety mogą być wycelowane w obiekty amerykańskiej tarczy, również w Polsce i Czechach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.