Facebook Google+ Twitter

Rosja przestraszyła się Holandii? Zmiana zarzutów dla działaczy Greenpeace, wśród których jest Polak

Rosyjska prokuratura zmieniała kwalifikacje czynu z piractwa na chuligaństwo. Czy Rosja przestraszyła się pozwu Holandii do Międzynarodowego Trybunału Prawa Morza?

 / Fot. EPA/IGOR PODGORNYNaiwnością jest wiara w to, że Rosja przestraszyła się Holandii czy kogokolwiek. Jeżeli Moskwa coś zmienia, czyni to nie z powodu kogoś, tylko we własnym interesie. To samo dotyczy zmiany kwalifikacji czynu działaczy Greenpeace`u, która jest wybiegiem stricte prawnym, twierdzą rosyjscy eksperci. Pozew Holandii do Międzynarodowego Trybunału Prawa Morza został w ten sposób pozbawiony podstaw formalnych, gdyż międzynarodowe prawo morza nie zawiera regulacji w odniesieniu do chuligaństwa. W konsekwencji, zgodnie z art. 213 kodeksu karnego Rosji, za chuligaństwo działaczom Greenpeace grozi nie 15, lecz 7 lat pozbawienia wolności. Ponadto niewykluczone, że prokuratura postawi też inne zarzuty, między innymi posiadanie narkotyków i szpiegostwo.

Według oficjalnego stanowiska MSZ Rosji, Moskwa nie będzie uczestniczyć w arbitrażu przed Międzynarodowym Trybunałem Prawa Morza. Gdy w 1997 roku Rosja przystępowała do Konwencji Narodów Zjednoczonych o prawie morza, nie uznała jurysdykcji Trybunału. A zatem decyzje Międzynarodowego Trybunału Prawa Morza nie są dla Rosji wiążące.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Tak trzeba twardo z tymi pseudo ekologami postępować gdyż co do pieniędzy to im nie śmierdzą i nie szkodzą założyciel tej organizacji już od dawna w niej nie jest z wiadomych powodów

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.10.2013 13:58

Organizacja, z której wywodzą się ci ludzie, płaci działaczom za różne akcje. Nie widziałem, żeby dziennikarze pytali rzecznika tej organizacji, czy i ile pieniędzy otrzymali oni za włamanie się na rosyjską platformę wiertniczą. Czemukolwiek miało to służyć na pewno przy okazji posłużyło wypromowaniu organizacji. Tak dużych konsekwencji się nie spodziewano.

W mediach mówi się o działaczach tej organizacji per. "ekolodzy". Z ekologią mają to tyle wspólnego co działacz LGBT z polityką. To nie są ekolodzy - oni złamali prawo. Ekologia jest dziedziną biologii, zajmującą się zależnościami między organizmami a środowiskiem, w jakim żyją (populacje, ekosystemy). Ci ludzie niczego nie badali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nikt im na tą platformę włazić nie kazał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wbrew pozorom zarzut chuligaństwa nie jest błachy.
Za chuligaństwo można w Rosji "dostać" do 8 lat kolonii karnej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ha,ha Rosja się przestraszyła pozwu !!Proszę popatrzeć na twarze tych eko-terrorystów,siedzących w tych metalowych klatkach.Pojechali na wycieczkę i zarobić przy okazji a tu" niespodzianka".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.