Facebook Google+ Twitter

Rosja: Reakcja polskiej ambasady na oszczerczy film

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-24 21:38

Ambasada Polski w Moskwie zaprezentuje stanowisko Warszawy wobec paktu Ribbentrop- Mołotow. W sobotę w rosyjskiej telewizji "Wiesti" pokazano film dokumentalny dotyczący Paktu, w którym zarzuca się Polsce sprzymierzenie z Hitlerem przeciwko Związkowi Radzieckiemu.

Media poinformowały, że polski ambasador w Moskwie Jerzy Bahr udzieli wywiadu rosyjskiej agencji prasowej RIA-Novosti, który ukaże się 31 sierpnia, a więc w przededniu 70 rocznicy napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę. To właśnie w tym wywiadzie ambasador ma mówić o Pakcie.

Rozgłośnia radiowa „Echo Moskwy" poinformowała nawet, że polska ambasada wyraziła już protest w związku z pokazem tego filmu. "Warszawa oskarża autorów filmu o fałszowanie historii"- twierdzi ta niezależna moskiewska rozgłośnia.

Jednak - jak dowiedziało się Polskie Radio ze źródeł dyplomatycznych - na razie nie było oficjalnego protestu polskiej placówki w związku z pokazem filmu.

1 września w uroczystych obchodach w Polsce rocznicy wybuchu II wojny światowej weźmie udział między innymi premier Rosji Władimir Putin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.