167602 miejsce

Rosja rozbiła w dogrywce Holandię 3:1!

Dogrywkę całkowicie zdominował zespół rosyjski. W 113. minucie gola zdobył Arszawin, a chwilę później van der Sar musiał wyjmować piłkę po raz kolejny po strzale tego samego zawodnika. Zobacz relację ze spotkania!

/ Fot. PAP EPA SRDJANN SUKIJuż w 2. minucie po swobodnym rozgrywaniu piłki przez Rosjan, z kontrą wyruszyli piłkarze holenderscy. Po wrzutce van Bronckhorsta bliski strzelenia głową był Dirk Kuyt.

Rosjanie zmotywowali się tą sytuacją i odpowiedzieli dobrym atakiem jednak skutecznie zagrała defensywa Holandii.

W 5. minucie świetnie z rzutu wolnego strzelał Żirkow jednak fenomenalną interwencją popisał się Edwin van der Sar.

Rosjanie nie zwolnili tempa gry i nadal atakowali. W 7. minucie piłka wylądowała minimalnie nad bramką po strzale głową Romana Pawluczenki. Po chwili mieliśmy już pokaz dobrej akcji zespołowej Holendrów. Na przedpolu świetnie bronił jednak Igor Akinfiejew.

Bardzo groźne były stałe fragmenty gry. Kilkakrotnie z rzutów wolnych bardzo dobrze uderzał van der Vaart. Po jego pierwszym strzale dobrą interwencją popisał się ponownie bramkarz reprezentacji Rosji, natomiast przy kolejnych dośrodkowaniach Holendra piłki nie zdołali dobić kolejno van Nistelrooy oraz Nigel de Jong.

W 30. minucie spotkania bardzo dobrą okazję miał Arszawin, który zwiódł obronę "pomarańczowych", jednak niezawodny w bramce okazał się van der Sar.

W 36. minucie gry na indywidualną akcje zdecydował się Ruud van Nisterlooy, jednak znowu świetną interwencją popisał się Akinfiejew.

Pod koniec pierwszej połowy groźnym strzałem z dystansu popisał się van der Vaart, jednak bramkarz Rosji znów uratował drużynę przed utratą bramki.

Po 45. minutach jesteśmy świadkami bardzo zaciekłej, choć wyrównanej walki. Obie drużyny stworzyły sobie wiele dogodnych sytuacji, lecz nie umiały ich wykorzystać. Przed Państwem druga odsłona ćwierćfinałowego pojedynku.

Holendrzy agresywnie zaczęli drugą część spotkania. Po faulu Boulahrouza, groźny strzał z rzutu wolnego oddał Arszawin.

Rosjanie nie przestawali atakować co w 55. minucie przyniosło im w rezultacie bramkę. Po wrzutce Siergieja Siemaka, nogą tor lotu piłki przeciął Pawluczenko, pokonując tym samym Edwina van der Sara.

57. minuta mogła ponownie przynieść gola Rosji, jednak po dobrym dryblingu Sajenko o metr przestrzelił zza linii pola karnego.

W 71. minucie akcje sam na sam wybronił golkiper drużyny holenderskiej.

Holendrzy zmuszeni do ataku przenieśli grę na połowę rywala. W 76. minucie Van der Vaart ponownie potężnie uderzył z dystansu. Strzał obronił jednak bramkarz drużyny rosyjskiej. Właśnie po tej akcji ponownie skontrowali Rosjanie i znów akcję sam na sam po rajdzie Pawluczenki obronił Erwin van der Sar.

81. To ponownie świetna akcja Rosji w ostatniej sekundzie przerwana w polu karnym Holendrów przez van Bronckhorsta, który wybił piłke spod nóg Torbińskiego.

Decydująca była dla Holendrów 86. minuta, kiedy to po bardzo precyzyjnym dośrodkowaniu Sneijder, piłkę umieścił po strzale głową snajper "pomarańczowych" - Ruud van Nisterlooy.

Od początku dogrywki intensywnie zaczęli atakować Rosjanie. W 93. minucie w opałach znalazł się van der Sar, który z trudem obronił strzał Arszawina.

Minutę później Torbiński ruszył z groźną kontrą, lecz jego zapały ostudził mocny punkt holenderskiej obrony - Nigel de Jong.

Później, zza lini pola karnego uderzał Pawluczenko, który trafił w poprzeczkę., a chwilę później lekko po ziemi strzelał Torbiński, lecz piłkę wyłapał niezawodny bramkarz ekipy holenderskiej.

W 108. minucie Żirkow padł w polu karnym, gdyż był faulowany, lecz arbiter nie odgwizdał rzutu karnego.

W drugiej odsłonie dogrywki ponownie przeważali Rosjanie, stwarzając sobie wiele okazji bramowych. W 113. minucie na 2:1 wynik ustalił świetnie dysponowany dziś Arszawin.

W 116. minucie, po świetnym rajdzie, rezultat ponownie podwyższył grający z numerem 10. Andriej Arszawin.

Ostatecznie Rosjanie pokonali w bardzo zaciętym pojedynku drużynę "pomarańczowych". Było to jednak zwycięstwo zasłużone, gdyż to reprezentacja Rosji stworzyła sobie, więcej okazji i dominowała w całym spotkaniu. Holandia, typowana nawet na potencjalnego zwycięzce Euro 2008, po świetnych meczach grupowych, wraca do domu. Rosjanie natomiast zagrają w półfinale z triumfatorem pojedynku Hiszpanii z Włochami.