Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16291 miejsce

Rosja rozmieszcza dywizje rakiet na granicy z Koreą Północną

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-08-28 11:49

Kreml dozbroił system obrony powietrznej nad granicą rosyjsko-koreańską w dywizję rakiet S-400.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:S-400_Triumf_SAM.pngSzef sztabu wojsk rosyjskich, generał Mikołaj Makarow, powiedział dziennikarzom podczas wizyty prezydenta Miedwiediewa w Mongolii, że w rejonie granicznym z KRL-D rozmieszczono dywizję rakiet S-400, jako modernizację elementów obrony powietrznej Rosji.

Modernizacja ma dać "gwarancję", że żaden pocisk balistyczny nie trafi w terytorium Rosji. - Jesteśmy pewni - powiedział Makarow - że dalsze badania Korei zaowocują wkrótce arsenałem głowic nuklearnych w tym kraju.

Michaił Barabanow, moskiewski analityk wojskowy, jest sceptyczny co do słów generała Makarowa: - Nie ma żadnych dowodów na to, że S-400 wysłano w ten rejon. Najwyraźniej generał budował jakiś PR, albo to dziennikarze nie zrozumieli jego słów.

Rosja graniczy z Koreą Północną na bardzo krótkim odcinku, jednakże, w obrębie 150 km znajduje się baza rosyjskiej Floty Pacyfiku we Władywostoku.

W 2006 roku KRLD przeprowadziła w tym rejonie test rakietowy. Pocisk spadł do morza, niedaleko rosyjskiego portu Nakhoda.

Źródło: Guardian

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.