Facebook Google+ Twitter

Rosja: Śmierć obrońcy praw człowieka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-22 21:02

W rosyjskiej Karelii znaleziono ciało działacza organizacji Sprawiedliwost zajmującej się obroną praw człowieka. Andriej Kułagin zbierał w tym sąsiadującym z Finlandią regionie Rosji materiały na temat warunków w jakich przetrzymywani są więźniowie.

Informację o śmierci potwierdzają siły zbrojne Karelii, choć nie przesądzają o jego przynależności do jakiejkolwiek organizacji. Według obrońców praw człowieka, Kułagin był przewodniczącym karelskiego oddziału Sprawiedliwosti.

Ciało Andrieja Kułagina zostało odnalezione 10 lipca niedaleko Pietrozawodzka - oświadczył agencji informator w strukturach zbrojnych republiki Karelii. Zaznaczył on, że mężczyzna był karany i prowadzono w jego sprawie wiele śledztw, związanych najczęściej z wandalizmem.

Tymczasem organizacja ochrony praw człowieka Sprawiedliwost twierdzi, że doszło do morderstwa.

„Nie ma wątpliwości, że regionalny lider Srpawiedliwosti został zabity" - powiedział przedstawiciel organizacji - Andriej Stołbunow. Według niego, Kułagin zaginął 14 maja. Miał odebrać wówczas telefon z prośbą o pilne spotkanie. Jako ostatni Kułagina widział kierowca taksówki, który podwoził go do kawiarni - miejsca tego spotkania.

Andriej Kułagin osierocił żonę i córkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.