Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10713 miejsce

Rosja. Uciekający kierowca wjechał w terminal lotniska (wideo)

Filmy z ucieczki poprzez terminal portu lotniczego w Kazaniu, stały się hitem w Rosji. Samochód w budynku pełnym ludzi, goniący policjanci i ochroniarze oraz ogólna demolka.

Emblemat rosyjskiej policji. Автор Ministry of Internal Affairs [Public domain], через Викисклад / Fot. Ministry of Internal AffairsSceny niczym z najprawdziwszego kina akcji rozegrały się na terminalu pasażerskim lotniska w Kazaniu (Tatarstan, Rosja). Był późny wieczór, kiedy do wnętrza budynku wtargnął samochód, którego kierowca urządził popis prawdziwie niebezpiecznej jazdy. W pościg ruszyli liczni pracownicy portu, policjanci, ochroniarze i osoby postronne. Jak widać na załączonym filmie, nie było łatwo zatrzymać desperata.

40-letni Rosjanin wjechał na terminal metodą iście siłową, po prostu dostał się tam taranem. Dość długo kluczył skutecznie wymykając się pościgom.

W całym tym zdarzeniu, najbardziej niezwykłym i graniczącym z cudem jest fakt, iż nikomu nic się nie stało. Według oświadczenia władz portu lotniczego w Kazaniu, nie odnotowano nawet jednego rannego. Niemniej rosyjskie media donoszą, że kilku z pracowników lotniska odniosło obrażenia.

Szaleńczy rajd Rosjanina zamknął się nielichym bilansem strat, których wstępne oszacowanie to nie mniej niż 6 milionów rubli (ok. 100 tys. dolarów). Porozbijane szyby, przeszklenia i witryny. Zniszczone umeblowanie, uszkodzenie systemu grzewczego i inne.

Zatrzymanym okazał się Rusłan Nurtdinow, były policjant i prywatny detektyw, który uciekał przed kontrolą drogową. Powody swojego postępowania tłumaczył dość zawile. Pewną wskazówką jest fakt, że w ostatnich czasach często zaglądał do gabinetu psychiatry.

Kierowca został skazany na 15 dni aresztu, ale na tym nie koniec. Przeciw niemu wszczęte zostało postępowanie karne w dwóch sprawach, dotyczące zagrożenia życia funkcjonariuszy i umyślnego niszczenia mienia. Należy też dodać, że policja znalazła w samochodzie podejrzane substancje, które oddano do badań. Prawdopodobnie jest to haszysz. Tak więc możliwe, iż pogoda ducha kierowcy była cośkolwiek różna od zwyczajnego stanu upojenia alkoholowego, co początkowo zakładano jako przyczynę warunkującą jego zachowanie.

Oglądając filmowy zapis zdarzenia, nie sposób oprzeć się ciekawości w temacie wozu, którym poruszał się szalony Rosjanin. Auto zdaje się być mocną maszyną, o trwałej karoserii i świetnie prowadzi się w dość trudnych warunkach. I okazuje się, że nie był to żaden zachodnioeuropejski samochód przedniej marki, a wytwór konstruktorskiego uporu Wołżańskiej Fabryki Samochodów w wariancie WAZ-2115.


źródło: ntv.ru

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.