Facebook Google+ Twitter

Rosja: Uroczystości zakończenia II wojny z Lechem Kaczyńskim i gen. Jaruzelskim?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-28 14:06

Aleksander Szczygło wyjaśnia, że szczegóły ewentualnego wyjazdu prezydenta Lecha Kaczyńskiego na moskiewskie uroczystości zakończenia II wojny są omawiane.

Najwięcej kontrowersji budzi zaproszenie Lecha Kaczyńskiego oraz generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego zaznaczył, że wszystkie szczegóły uroczystości mają znaczenie. Aleksander Szczygło podkreślił zarazem, że mimo wielu kontrowersji trzeba pamiętać o poświęceniu wszystkich żołnierzy walczących na frontach II wojny. Minister Szczygło powiedział, że to właśnie dla ich pamięci trzeba zadbać, aby Polska reprezentacja na uroczystościach 70. rocznicy zakończenia wojny była godna.

Aleksander Szczygło zapewnił, że ewentualna wizyta prezydenta jest konsultowana z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Z kolei poseł PO Janusz Palikot jest przekonany, że prezydent Lech Kaczyński niezależnie od towarzystwa powinien 9 maja być w Moskwie. Prezydent reprezentuje Polskę - podkreślał poseł PO - i w jednym z najważniejszych wydarzeń 2010 roku, w którym wezmą udział przywódcy wielu państw powinien zabrać głos.

Również Marek Siwiec z SLD uważa, że Lech Kaczyński powinien jechać do Moskwy, bo tego wymaga polska racja stanu. Polega ona, zdaniem posła Siwca na tym, by pokazać światu, że braliśmy udział w II wojnie, ponieśliśmy ogromne ofiary oraz byliśmy w gronie zwycięzców. Zdaniem posła SLD jeżeli Lech Kaczyński nie pojedzie będzie to świadczyło o jego skrajnej małostkowości i działania na szkodę Polski.

Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na uroczystości zakończenia II wojny kilka dniu temu zaprosił ambasador Rosji Władimir Grinin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.