Facebook Google+ Twitter

Rosja w Warszawie? Przed nami Szalone Dni Muzyki

W dniach 28-30 września już po raz trzeci Teatr Wielki w Warszawie stanie się stolicą muzyki rosyjskiej.

 / Fot. Materiały promocyjneW dniach 28-30 września w Teatrze Wielkim w Warszawie będzie można posłuchać muzyki rosyjskiej. W ciągu 3 dni wystąpi 950 artystów z całego świata, którzy zaprezentują największych rosyjskich twórców. Festiwal Szalone Dni Muzyki jest przeznaczony dla wszystkich - jego celem jest przekazanie przesłania, że muzyka klasyczna może być ciekawa, a słuchać jej można w każdym stroju.

W tym roku przygotowano 60 koncertów, które odbywać się będą w 4 salach oraz w namiocie koncertowym, ustawionym na Placu Teatralnym. Sale Teatru Wielkiego przyjmą nazwiska wielkich rosyjskich pisarzy - Puszkina, Dostojewskiego, Czechowa i Tołstoja.

10 najlepszych zespołów wyselekcjonowanych spośród szkół muzycznych z całej Polski wystąpi na scenie Teatru Wielkiego. Młodzi, wybitni adepci musieli nagrać swoje wystąpienia, wysłać je z propozycją programu do Centrum Edukacji Artystycznej i być pozytywnie oceniony przez Komisję Konkursową. W gronie zwycięzców znalazło się 8 orkiestr, 1 chór i 1 kwintet akordeonowy z takich miast jak Kraków, Bielsko Biała, Lublin, Rzeszów, Łódź, Warszawa, Bydgoszcz.

Projekt Młodych Wykonawców realizowany jest dzięki wsparciu Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Edukacji Artystycznej.

Zapraszam zatem na Szalone Dni Muzyki Rosyjskiej do Warszawy

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.