Facebook Google+ Twitter

Rosja wprowadzi wojska do Osetii Południowej i Abchazji?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-10 09:01

Rosyjskie media piszą, że Moskwa po formalnym uznaniu niepodległości Osetii Południowej i Abchazji wprowadzi do tych republik kontyngent swoich wojsk. W każdej zbuntowanej gruzińskiej prowincji ma stacjonować po 3800 rosyjskich żołnierzy, którzy zastąpią dotychczasowy mniej liczny rosyjski kontyngent z tak zwanych sił pokojowych.

„Niezawisimaja Gazeta" podkreśla, że wczoraj Rosja oficjalnie ustanowiła stosunki dyplomatyczne z Osetią Południową i Abchazją. To jest - według gazety - poważny sygnał dla społeczności międzynarodowej, że w sprawie niepodległości tych prowincji Rosja nie zamierza iść na ustępstwa. „Zachód będzie musiał pogodzić się z nowymi realiami na Kaukazie" - dodaje "Niezawisimaja Gazeta".

Dziennik „Kommiersant" zwraca uwagę, że przed rosyjską dyplomacją stoi obecnie ważne zadanie - przekonać inne kraje do uznania niepodległości Osetii Południowej i Abchazji. Dotychczas, oprócz Rosji, niepodległość tych zbuntowanych gruzińskich prowincji uznała jedynie Nikaragua.

Nikołaj Złobin, amerykański politolog rosyjskiego pochodzenia na łamach rządowej „Rossijskoj Gazety" pisze, że uznanie przez Moskwę niepodległości Osetii Południowej i Abchazji to jedna z kwestii najbardziej drażniących Zachód. "Jeśli uznanie niezależności tych prowincji odpowiada interesom narodowym Rosji, to dlaczego ani prezydent Borys Jelcyn, ani prezydent Władimir Putin nie zrobili wcześniej tego kroku?" - pyta ekspert.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.