Facebook Google+ Twitter

Rosja wysyła mało gazu, Unia się złości

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-13 13:32

Rosyjski gaz przez Ukrainę na Zachód nie płynie w ogóle, albo dostarczane są bardzo małe ilości. Takie informacje przekazali Komisji Europejskiej unijni eksperci w terenie.

Komisja Europejska jest wyraźnie poirytowana. To co się dzieje, jest nie do zaakceptowania - mówiła rzeczniczka Komisji Pia Ahrenkilde Hansen. Dodała, że sytuacja jest bardzo poważna i musi być natychmiast rozwiązana.

Bruksela podkreśliła, że miała prawo oczekiwać, że gaz będzie tłoczony rurami już bez problemów, po podpisaniu porozumienia przez Moskwę i Kijów, oraz wysłaniu unijnych obserwatorów na granicę Ukrainy z Rosją i Unią Europejską. Z napływających informacji wynika, że eksperci nie mają pełnego dostępu do stacji przesyłowych zarówno na terenie Rosji, jak i Ukrainy. Obserwatorzy nie mogą wykonywać swojej pracy - dodaje Bruksela. Poza tym przedstawiciele Komisji są rozczarowani faktem, że rano Moskwa nie wznowiła pełnych dostaw gazu przez Ukrainę do Europy i tłoczyła tylko niewielkie ilości. Komisja podkreśliła też, że kłótnie wokół warunków tranzytu gazu w ogóle nie powinny interesować europejskich odbiorców. Na Zachód, zgodnie z obietnicami, powinien teraz być tłoczony zakontraktowany gaz - mówi Komisja Europejska.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Rosja Ukraina gaz


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.