Facebook Google+ Twitter

Rosja wzmacnia współpracę wojskową z Wenezuelą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-08 12:57

Rosja wzmacnia współpracę wojskową z Wenezuelą. Tak wynika z wypowiedzi rzecznika prasowego rosyjskiego MSZ Andrieja Niestierienko, który poinformował, że do końca roku na jednym z lotnisk Wenezueli zostaną rozmieszczone rosyjski system lotniczej obrony przed łodziami podwodnymi.

Rzecznik nie uściślił ile samolotów znajdzie się w Wenezueli oraz na jak długi okres. Według dyplomaty, do końca roku do południowoamerykańskiego kraju przypłynie też grupa rosyjskich okrętów na czele z atomowym krążownikiem rakietowym „Piotr Wielki" .

W ubiegłym tygodniu prezydent Wenezueli Hugo Chavez powiedział, że wizyta rosyjskich okrętów i samolotów w jego kraju byłaby "mile widziana". Jednocześnie ostro skrytykował zapowiedź obecności w rejonie Ameryki Łacińskiej amerykańskiej IV Floty, mającej patrolować miejscowe wody po raz pierwszy od ponad 50 lat.
Wzmocnienie obecności wojskowej w Wenezueli - i tym samym Ameryce Łacińskiej - zbiega się w czasie z wzrastającą aktywnością okrętów NATO, w tym amerykańskich, na Morzu Czarnym, które Moskwa uważa za strefę swoich wpływów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.