Facebook Google+ Twitter

Rosja: Wzmożona kontrola internetu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-30 08:17

Moskiewski dziennik „Komsomolskaja Prawda" informuje, że rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości opracowało projekt aktu prawnego wzmacniającego kontrolę użytkowników Internetu. Gazeta zwraca uwagę, że wzrosną kary dla hakerów.

Za niewłaściwy dostęp do państwowych systemów internetowych, czyli głównie o dostęp do tajnych baz danych służb specjalnych, ma grozić kara grzywny w wysokości do pół miliona rubli, czyli równowartości 50 tysięcy złotych, i do roku więzienia. Jeśli natomiast podobne działania podejmie grupa hakerów, to do więzienia można już trafić nawet na 7 lat.

Projekt nowej ustawy przewiduje, że w razie potrzeby operatorzy sieci internetowych będą musieli udostępniać służbom specjalnym informację o użytkownikach Internetu. Gazeta zwraca uwagę, że na podstawie decyzji organów porządkowych odbiorcy mogą być odłączani od sieci. Ustawa nie precyzuje jednak, za jakie konkretnie przewinienia .

Deputowany Paweł Kraszennikow zapewnia, że nie jest to cenzura Internetu, a jedynie próba zaprowadzenia porządku w sieci. Projekt ustawy na razie jednak nie trafił do Dumy i nie wiadomo, w jakim wariancie zostanie przyjęty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.