Facebook Google+ Twitter

"Rosja zaanektowała części Gruzji i lekceważy UE"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-07 18:30

Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili jest przekonany, że Rosja od początku ignoruje zaproponowany przez Nicolasa Sarkozy'ego plan pokojowy. W wywiadzie udzielonym TVP Info Saakaszwili wyraził opinię, że Kreml zlekceważył nie tylko Francję, ale też całą Europę.

Zdaniem Micheila Saakaszwilego to, czy uda się Sarkozy'emu doprowadzić do porozumienia w sprawie konfliktu gruzińsko-rosyjskiego zależeć będzie od presji Europy. Jutro Nicolas Sarkozy będzie rozmawiał o konflikcie na Kaukazie w Moskwie i w Tbilisi.

Micheil Saakaszwili podkreślił, że Rosja dokonała aneksji terytorium Gruzji. - W XX wieku dokonywały tego państwa totalitarne. W XXI wieku czegoś takiego jeszcze nikt nie dokonał - dodał gruziński prezydent.

Rozmówca TVP Info podkreślił również, że po ataku rosyjskim jego kraj zachował armię, ale to nie wystarcza żeby "odeprzeć atak półtoramilionowej armii rosyjskiej". Jak dodał, "Rosja dążyła do pokazania, że problem gruzińskiego państwa sprowadza się do obecnych władz". Zaznaczył, że choć współpracuje z opozycją, to jednak liczy się z tym, iż jej część będzie dążyć do zmiany władzy. - Trzeba zaczekać do wyborów. Jestem pewnien, że zachowamy jedność - podsumował Micheil Saakaszwili.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.