Facebook Google+ Twitter

Rosja zachęca do ogłoszenia niepodległości Osetię i Abchazję

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-20 09:43

Rada Federacji, izba wyższa rosyjskiego parlamentu jest gotowa uznać niepodległość Osetii Południowej i Abchazji . Tak deklarację złożył Siergiej Mironow, szef rosyjskiego senatu po przybyciu do Osetii Południowej. Mironow powiedział, że „Rada Federacji gotowa jest uznać niezależny status Osetii Południowej i Abchazji gdy taka będzie wola narodów obu tych republik i jeśli będzie odpowiednia decyzja prezydenta Rosji".

To pierwsza tak otwarta deklaracja wysokiej rangi rosyjskiego polityka.

Jednocześnie szef rosyjskiego senatu dodał, że „nikt więcej nie odważy się pokusić się na pokojowe życie narodu Osetii Południowej, będzie to również wynikiem określenia statusu tej republiki".

Siergiej Mironow powiedział, że Moskwa nie obawia się izolacji międzynarodowej ze względu na wojnę w Gruzji, gdyż Rosja jest potrzebna Zachodowi chociażby do walki z międzynarodowym terroryzmem. „Mamy duże pole do współpracy, jesteśmy od siebie uzależnieniu i wzajemnie powiązani. O żadnej izolacji Rosji czy o początku zimnej wojny nie może być mowy" - oświadczył przewodniczący Rady Federacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.