Facebook Google+ Twitter

Rosja: Zamach na czeczeńskiego dowódcę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-30 08:50

Rosyjskie media informują o zamachu na życie Sulima Jamadajewa. Do niedawna jeden z najważniejszych prorosyjskich dowódców Czeczenii został postrzelony w Dubaju, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie ostatnio mieszkał.

Dziennik „Kommiersant" pisze, że według wersji dubajskiej policji, Sulim Jamadajew zginął. Natomiast według relacji rodziny, po otrzymaniu trzech ran postrzałowych został przewieziony do szpitala.
Postrzelony należy do wpływowego niegdyś w regionie klanów Jamadajewów, który popadł w konflikt z obecnym prezydentem Czeczenii Ramazanem Kadyrowem. W zeszłym roku w centrum Moskwy został zastrzelony Rusłan Jamadajew - brat Sulima.

Politolog Siergiej Markiedonow powiedział gazecie „Kommiersant", że na razie trudno ustalić co zdarzyło się w Dubaju. Jest jednak widoczne, że z gry są usuwane osoby, które w mniejszym lub większym stopniu mogły pretendować do objęcia władzy w Czeczenii.

Sulim Jamadajew był między innymi dowódcą batalionu „Wostok", który zlikwidował ponad 400 czeczeńskich separatystów. Razem ze swoimi żołnierzami uczestniczył w niedawnej wojnie rosyjsko-gruzińskiej. Otrzymał najwyższy honorowy tytuł Bohatera Rosji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.