Facebook Google+ Twitter

Rosja zamierza pobierać odciski palców przy wjeździe na jej teren

Jeszcze w tym roku wpłynie do Dumy projekt procedury obowiązkowego pobierania odcisków palców od cudzoziemców wjeżdżających na terytorium Rosji. Jedną z przyczyn jest bardzo wysoka przestępczość wśród przybywających imigrantów.

Do końca roku rosyjska Duma ma zamiar oddać ukończony projekt procedury obowiązkowego daktyloskopowania cudzoziemców przybywających na jej terytorium. Pierwszy etap realizacji projektu skupi się na przybyszach z krajów bezwizowych. Następnie procedura obejmie każdego cudzoziemca przekraczającego granice Federacji Rosyjskiej.

Pierwsze trzy lata niezbędnych wydatków na program obowiązkowego daktyloskopowania podróżujących cudzoziemców to Odbitka linii papilarnych palca w świetle UV. wikipedia/CC3.0 / Fot. JohnRambo PLkoszt przewidywany na 10 miliardów rubli.

"Od 2015 roku Rosja wprowadzi elektroniczne paszporty zawierające dane biometryczne posiadacza - odciski palców. Jeżeli takie dane będą pobierane od Rosjan, to dlaczego nie postępować z daktyloskopowaniem w taki sam sposób w przypadku obcokrajowców" - zapytywał na w poły retorycznie Rusłan Gattarow z Rady Federacji, co przytacza RUSSIA.ru.

Istotnym aspektem dla rosyjskich władz jest możliwość rozciągnięcia pewnej kontroli nad przybywającymi imigrantami. Statystyki są bowiem zatrważające. W samej tylko Moskwie liczba przestępstw popełnianych przez imigrantów szacowana jest jako procent mniej więcej równy ich zbiorowości w ogólnej populacji Rosjan.


article by Paweł Jankowski

Utwór udostępniany na licencji Creative Commons 3.0


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.