Facebook Google+ Twitter

Rosja zamyka kasyna. Białoruś będzie jak Las Vegas?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-10 22:26

Białoruscy eksperci przewidują jeszcze w tym roku rozkwit salonów gier i kasyn. Według nich, Mińsk może stać się centrum zalegalizowanego hazardu w tej części Europy. Powodem jest decyzja rosyjskich władz zakazująca na terenie Federacji Rosyjskiej prowadzenia tego rodzaju biznesu.

Od pierwszego lipca w Rosji legalne będą jedynie zakłady bukmacherskie, totalizator i sportowy poker. Rosyjskie władze nakazały zamknięcie salonów gier i kasyn.

Białoruscy eksperci przewidują, że część miłośników hazardu przeniesie się do Mińska. W białoruskiej stolicy kasyna są niemal na każdej ulicy, podobnie jak salony gier. Między obu krajami obowiązuje ruch bezwizowy, a obywatele Rosji w ramach tak zwanego państwa związkowego są traktowani na równi z Białorusinami.

Według ekspertów, Mińsk wygra konkurencję z Kijowem, bo jest tańszy i znacznie bezpieczniejszy. Ich zdaniem, największe rosyjskie kasyna już przenoszą się na Białoruś. Chcąc zrobić z Mińska wschodnioeuropejskie Las Vegas należy jednak uważać, bo wraz z hazardem i dużymi pieniędzmi przyjdzie również międzynarodowa przestępczość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.