Facebook Google+ Twitter

Rosja zatęskniła za Układem Warszawskim

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-06 09:52

Na wczorajszym szczycie Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym w Moskwie przywódcy siedmiu poradzieckich państw skrytykowali co prawda działania Gruzji w Osetii Południowej, ale sprawę uznania niepodległości zbuntowanych gruzińskich prowincji odłożyli na później.

"Komsomolskaja Prawda" informuje, że prezydenci Białorusi, Kazachstanu, Kirgizji, Armenii, Tadżykistanu i Uzbekistanu podczas rozmów z przywódcą Rosji ustalili, że decyzję o uznaniu niepodległości Osetii Południowej i Abchazji każde z tych państw będzie podejmować samodzielnie. Jest to- jak podkreśla gazeta- bowiem zgodne z interesami narodowymi tych krajów.

Dziennik "Kommiersant" zwraca uwagę na to, że przywódcy siedmiu poradzieckich republik w przyjętej deklaracji ostrzegli NATO przed rozszerzaniem się na Wschód oraz rozmieszczaniem tarczy antyrakietowej w pobliżu strefy ich interesów. Prezydenci poinformowali również o planach zintensyfikowania współpracy wojskowej.

"Kommiersant" podkreśla, że w ten sposób Moskwa zamierza przekształcić Organizację Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym w blok wojskowy podobny do Układu Warszawskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.