Facebook Google+ Twitter

Rosja: Zatrzymania po pożarze w klubie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-05 18:45

Milicja zatrzymała 5 osób w związku z pożarem w klubie "Kulawy koń" w Permie na Uralu. Wśród zatrzymanych jest jeden z właścicieli klubu oraz handlarz który ustawiał fajerwerki na imprezę.

Według rosyjskich mediów to właśnie fajerwerki mają być przyczyna zapalenia się klubu. W jego wyniku zginęło 109 osób, a ponad 130 zostało rannych - z czego połowa jest w stanie ciężkim. Osoby ranne są rozwożone do centrów oparzeniowych w największych miastach Rosji. Przed południem 19 rannych przetransportowano do Moskwy. Po południu samolot zawiózł 15 osób do szpitali w Sankt Petersburgu. Do wylotu przygotowani są kolejni poszkodowani.

Wcześniej prezydent Dmitrij Miedwiediew polecił, aby nie żałowano środków finansowych na leczenie rannych.

Tymczasem tragedie zaczęli wykorzystywać do swoich celów oszuści. W internecie pojawiły się już fałszywe prośby do obywateli, aby przesyłali pieniądze na pomoc poszkodowanych. Podobna informacja jest rozsyłana za pomocą SMS-ów.
Do Rosji płynął tymczasem kondolencje bliskich ofiar tej tragedii z różnych części Europy. Wyrazy współczucia przesłał m. in. prezydent Lech Kaczyński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.