Facebook Google+ Twitter

Rosja: Zbeszczeszczono radziecki cmentarz w Warszawie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-09 22:40

Czołowe rosyjskie media poinformowały o rzekomym zbeszczeszczeniu cmentarza żołnierzy radzieckich w Warszawie. Tamtejsze media, powołując się na przedstawicieli Ambasady Rosji w Warszawie informują, że nieznani sprawcy podpalili kilkadziesiąt wieńców, które wcześniej zostały złożone u przed obeliskiem.

Doniesienia o rzekomym zbeszczeszczeniu cmentarza żołnierzy radzieckich pojawiły się w mediach w kontekście uroczyście obchodzonego w Rosji Dnia Zwycięstwa w II Wojnie Światowej. Portal internetowy Gazeta.Ru poinformował, że wieńce zostały oblane łatwopalną cieczą i podpalone.

Świadkami zbeszczeszczenia obelisku mieli być radzieccy i polscy weterani, którzy w sobotę rano przybyli pod memoriał. Rosyjskie media przypominają, że podczas wyzwalania Polski w czasie II Wojny Światowej zginęło ponad 600 tysięcy radzieckich żołnierzy.

Policja potwierdziła, że na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Warszawie spłonęły wieńce. Joanna Węgrzyniak z warszawskiej policji powiedziała jednak, że w tej chwili nie można stwierdzić czy zostały podpalone celowo. Policja ustala przyczynę zdarzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.