Facebook Google+ Twitter

Rosja żegna patriarchę Aleksieja II

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-07 13:25

Ponad 10 tysięcy Rosjan przyszło do soboru Chrystusa Zbawiciela w Moskwie, aby pożegnać się ze zmarłym patriarchą Aleksym II. Kolejka ludzi, chcących go zobaczyć po raz ostatni, ustawiła się na przyległych ulicach.

Mszę żałobną w intencji zmarłego patriarchy celebrował w soborze Chrystusa Zbawiciela metropolita Cyryl. Zwierzchnik diecezji smoleńsko-kaliningradzkiej został wczoraj wybrany przez synod na strażnika tronu patriarszego. Do czasu wyboru przez Sobór biskupi nowego patriarchy będzie on administrował rosyjską cerkwią. Datę przeprowadzenia Soboru wyznaczy Synod w środę.

Prezydent Dmitrij Miedwiediew wydał dekret dotyczący organizacji pogrzebu. Polecił rządowi i władzom Moskwy okazanie pomocy przy organizacji pogrzebu. Rosyjskie kanały telewizyjne i radiowe powinny zabezpieczyć transmisję z pogrzebu. Prezydent zaproponował odwołanie uroczystości rozrywkowych w dniu pogrzebu. Jednak nie ogłosił dnia żałoby narodowej.

Patriarcha Aleksy II zostanie pochowany we wtorek w soborze Bogojawlenskim Moskwy. Do tego czasu trumna ze zmarłym pozostanie w cerkwi Chrystusa Zbawiciela.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.