Facebook Google+ Twitter

Rosja. Żyrinowski wystartuje w przyszłorocznych wyborach prezydenckich

Władimir Żyrinowski, lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji ogłosił, że zamierza startować w przyszłorocznej walce o fotel prezydenta. Politolodzy nie mają złudzeń: Żyrinowski nie ma szans na wygraną.

Władymir Żyrinowski lider Liberalno - Demokratycznej Partii Rosji / Fot. A. Sdobnikov, CC 3.0 uznanie autorstwaWładimir Żyrinowski to weteran wyborów prezydenckich w Rosji. Tylko raz zrezygnował z walki o najwyższy urząd w państwie, w 2004 roku wysuwając kandydaturę swojego ochroniarza Olega Małyszkina. Była to jedna z głośnych akcji słynącego ze skandali polityka.

"Moim zdaniem, nikt nie miał wątpliwości, że Żyrinowski będzie kandydować. Lider LDPR jest pełny sił, żartuje jak dawniej, więc sądzę, że rozweseli nieco naszą kampanię wyborczą, która będzie albo bardzo interesująca, albo bardzo nudna" - powiedział portalowi pravda.ru dyrektor generalny Rady ds. Strategii Narodowej Walerij Chomiakow.

Politolog jest jednak przekonany, że udział Żyrinowskiego w wyborach nie będzie miał poważnego wpływu na ich przebieg, a wynik lidera LDPR nie przekroczy 10 procent.

Poza Żyrinowskim start w wyborach zapowiedział lider komunistów Giennadij Ziuganow. Prezydent Miedwiediew nie odpowiedział na pytania dziennikarzy, czy zamierza ubiegać się o reelekcję. Także Władymir Putin, który po czteroletniej przerwie może ponownie stanąć do walki o fotel prezydenta, odmawia podjęcia tematu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.