Facebook Google+ Twitter

Rosjanie budują hotele w Smoleńsku. Chcą zarabiać na katastrofie?

Nie minął jeszcze rok od katastrofy smoleńskiej, a w okolicach lotniska Siewiernyj rozwija się turystyka. Rosjanie chcą rozbudować bazę hotelową.

Fragmenty Tu-154 na miejscu katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. / Fot. Serge Serebro/licencja CC 3.0Po katastrofie Administracja Obwodu Smoleńskiego poinformowała polską ambasadę w Moskwie o "planach zorganizowania na przełomie sierpnia i września 2010 roku przetargów na zakup 11 działek pod budowę hoteli na terenie Smoleńska". Sprawę ujawnili reporterzy TVN, którzy dotarli do pisma w ministerstwie gospodarki.

Pracownicy polskiej ambasady twierdzą, że nie słyszeli o tym liście. "Zastanawiam się, czy to nie jest związane z naszą katastrofą. Bo tu dużo wizyt zaczęło odbywać się w naszym regionie" - mówi dla TVN24 kierownik wydziału promocji, handli i inwestycji ambasady RP w Moskwie Marek Ociepka.

Miinisterstwo gospodarki wyjaśnia, że tego typu pisma są standardową procedurą, a "realizacja obiektów budowlanych jest jedną z polskich specjalizacji eksportowych na rynku rosyjskim".

Zuzanna Kurtyka, żona tragicznie zmarłego prezesa IPN Janusza Kurtyki, uważa, że Rosjanie zamiast skupiać się na rozbudowywaniu bazy hotelowej i rozkręcaniu turystyki, powinni najpierw uporządkować teren. "Myślę też, że powinniśmy starać się, aby tam stanął pomnik z prawdziwego zdarzenia" - mówi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Też mi się wydaje, że tytuł lekko przesadzony. Czy dobrnęliśmy już do Faktu? A może rozpoczęli budowę hoteli i dopiero sprokurowali katastrofę?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
 • Stefan Kap
 • 12.01.2011 17:36

Rosjan za to należy raczej podziwiać, że ochoczo chcą zaspakajać polskie pielgrzymkowe potrzeby i na nich zarabiać. Jak rynek to rynek!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 12.01.2011 09:25

Czy opłaty za wejście do muzeum Auschwitz też nazwiemy zarabianiem na wojennych tragediach ludzkich?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 12.01.2011 09:23

Nie widzę w tym nic zdrożnego. Chcąc uczcić pamięć zmarłych trzeba pomyśleć, gdzie przenocować i coś zjeść w godnych warunkach. Dobrze, ze Rosjanie o tym myślą. Pani Kasiu, druga część tytułu sugeruje zarabianie na katastrofie. Proszę zwrócić uwagę, że do tej pory polskie rodziny odwiedzające miejsce katastrofy korzystały z noclegów w Smoleńsku bezpłatnie. Uważam, że tytuł materiału jest sporym nadużyciem. Właśnie tego typu wypowiedzi budzą kontrakcję ze strony Rosjan. Nie buduje to pomostów między obojgiem narodów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aviator
 • Aviator
 • 12.01.2011 08:40

No popatrz buś, jaka ta demokracja uciążliwa, dawniej się człowieka "zamknęło" i nie trzeba było pomników stawiać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ewa
 • ewa
 • 12.01.2011 08:33

"Bo tu dużo wizyt zaczęło odbywać się w naszym regionie"
- czy ktoś mi wyjaśni to zdanie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Póki co kwitnie siermiężna agroturystyka

Komentarz został ukrytyrozwiń
buś
 • buś
 • 12.01.2011 08:28

pomnik z prawdziwego zdarzenia..... postawcie Pani Kurtyce ten cholerny pomnik i niech sie kobita wreszcie przymknie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.