Facebook Google+ Twitter

Rosjanie chcą do wojska

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-14 08:58

W Rosji kryzys spowodował ogromne zainteresowanie służbą kontraktową w armii. Chętnych do służby zawodowej w wojsku jest nawet cztery razy więcej niż miejsc. Gazeta „Komsomolskaja Prawda" pisze, ze w wielu Wojskowych Komendach Uzupełnień chętni do służby ustawiają się w kolejkach już wczesnym rankiem.

Na wsi i w wielu małych miasteczkach nie ma pracy, a służba w armii gwarantuje wyżywienie, dach nad głową i ubranie. Żołnierz kontraktowy dostaje miesięcznie 8 tysięcy rubli, czyli równowartość 800 złotych. Gdy służba odbywa się w specjalnych warunkach, na przykład w Czeczenii czy na okrętach Floty Północnej, pensja wynosi dwa razy więcej.

Do służby zawodowej oprócz cywilnych ochotników, mogą zapisać się żołnierze służby zasadniczej, którzy odsłużyli w armii pół roku. Zgłaszać się mogą także najemnicy, czyli obywatele z krajów należących do poradzieckiej Wspólnoty Niepodległych Państw.

Rosyjska gazeta pisze, że już teraz wojskowe dowództwo powinno przygotować system zachęt, by ludzie nie rezygnowali ze służby w armii, gdy kryzys się zakończy.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.