Facebook Google+ Twitter

Rosjanie chcą postawić pomnik w miejscu katastrofy smoleńskiej

Aleksandr Awdiejew, rosyjski minister kultury potwierdził zamiar postawienia w Smoleńsku pomnika ku czci ofiar katastrofy, która miała miejsce 10 kwietnia.

 / Fot. Serge Serebro, Vitebsk Popular News/Domena PublicznaAwdiejew powiedział, że czeka na sygnał ze strony polskiej na dokończenie tego, co zostało ustalone wcześniej. Rosjanie chcą rozpisać wspólny konkurs na projekt pomnika, który stanąłby w miejscu katastrofy.

"To była ogromna tragedia nie tylko dla Polski, ale także dla Rosji" - mówił podczas spotkania z dziennikarzami rosyjski minister kultury.

Aleksandr Awdiejew powiedział również, że wiąże duże nadzieje z Centrum Dialogu i Porozumienia, które ma stać się wspólnym polsko-rosyjskim projektem. W Moskwie trwają konsultacje międzyresortowe w tej sprawie - czytamy w TVN24.

"Chcemy, aby ośrodek w Moskwie miał równie wysoką rangę, jak ten tworzony przez naszych polskich przyjaciół. W Polsce status Centrum określi parlament. Przewiduje się bezpośrednie finansowanie placówki z budżetu państwa. U nas obowiązują inne procedury przy tworzeniu takich ośrodków. Niemniej chcemy, aby pod względem rangi i możliwości finansowych placówka ta miała taki sam status, jak ta w Polsce" - powiedział szef resortu kultury Rosji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 11.04.2011 15:51

Lepiej by było,gdyby pan Wierzbicki jeździł sobie na wycieczki rowerowe i publicznie nie kompromitował się tak niemądrymi wypowiedziami i poglądami, którymi ma zaśmiecony umysł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
obserwator
 • obserwator
 • 10.03.2011 13:45

Najlepsi w stawianiu pomników są Polacy i nikt nam tego pierwszeństwa w świecie nie odbierze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
.
 • .
 • 10.03.2011 11:28

na szczęście gdzieś pomiędzy jątrzeniem i lizaniem dupy jest przestrzeń dla normalnych ludzi

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaz
 • kaz
 • 10.03.2011 11:20

Jeżeli chcą postawic pomnik, to niech go stawiają, a do pana Piotra Wierzbickiego, to właściwie po której jest pan stronie lewej czy prawej? nie można być letnim, trzeba być albo zimnym, albo gorącym, rozumie pan?

Komentarz został ukrytyrozwiń
ziom
 • ziom
 • 10.03.2011 11:16

Wierzbicki jak coś palnie to już palnie

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela ola
 • ela ola
 • 10.03.2011 08:13

najpierw mordują ,a potem stawiają pomniki ; stalinowcy ruska swoł....

Komentarz został ukrytyrozwiń
dnjmr.1937@tlen.pl
 • dnjmr.1937@tlen.pl
 • 10.03.2011 08:10

Panie Grabski podzielam zdanie może by tak dobrodusznych zbrodniarzy odizolować od życia publicznego by nie zaśmiecali mediów swoimi wizerunkami /dla nich skansen to jedyne miejsce-bo to dla nich byłe miejsce pracy Mokotów to miłe wspomnienia gdzie dokonywali morderstw i zbrodni

Komentarz został ukrytyrozwiń
dnjmr.1937@tlen.pl
 • dnjmr.1937@tlen.pl
 • 10.03.2011 07:59

Nienawiść i zlo nie są nigdzie na stałe zaisane."a może by wstawić do Konstytucji zapis-tylko pis i członkowie tej sekty mają zawsze racje-.Taki zapis doprowadziłby do ......

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Panie Krzysztofie Grabski. Najwięksi zbrodniarze wszech czasów są przyjaciółmi zwierząt. Mam nawet w moich zasobach film na ten temat, ale nie będę pokazywał na "W24" i robił reklamę człowiekowi, który na to nie zasługuje. W moich dotychczasowych komentarzach jest tyle punktów odniesienia, że można w 99% ocenić mój stosunek do zachodzących zjawisk w tym świecie.
Jesteśmy wspaniałym narodem, ale ten sentymentalizm czasami źle wpływa na "zdrowie". A szczególnie w badaniach przeszłości i historii narodu jest niedopuszczalne, ponieważ prowadzi do wypaczeń i w pierwszej kolejności wykorzystywane do celów politycznych.
Ciekawie opracowany temat miłości zbrodniarzy do zwierząt znajduje się 40km na zachód od Świnoujścia w Penemuende. Jest tam jedno z największych muzeum zabawek w Europie. Byli tam polscy dziennikarze, wykonali film, widziałem to w TVP I w wiadomościach. Zupełnie inaczej została odebrana i interpretowana wystawa. A to dlatego że materiał był widocznie przygotowywany przez ekipę nie znającą języka niemieckiego. Zasada powinna być prosta. Dyletant nie powinien zabierać się za coś, na czym się nie zna. Widać to wyraźnie po specach od naprawiania państwa. W dodatku na każdym kroku na pierwszym miejscu panują emocje.
A kierowanie się emocjami zbyt wiele kosztowały polski naród. Typowym przykładem jest celowo wmanipulowana "wojna polsko-polska". I na tym się ogrywa własnych obywateli. A jak nie ma wzajemnego poszanowania w danej populacji ludzkiej?! Nie trudno przewidzieć kto na tym skorzysta. Trzeba tutaj podkreślić, że środki masowego przekazu zajmują się czasami sprawami, które mało wnoszą istotnego dla rozwoju państwa i na dodatek powodując stratę czasu a czas to też kapitał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakby to wyglądało?! Polacy zniszczyli wszystkie pomniki poległych żołnierzy radzieckich w II Wojnie Światowej a oni teraz Polakom będą stawiać pomnik?! Jakieś to nielogiczne?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.