Facebook Google+ Twitter

Rosjanie chwalą się "bronią mikrofalową"

Głównym zadaniem "broni mikrofalowej" będzie eliminacja dronów i głowic bojowych. Obecnie rosyjska technologia nie znajduje równej sobie na świecie.

System kierowanych rakiet ziemia-powietrze 9M317 Buk. By Yuriy Lapitskiy (originally posted to Flickr as 9M317) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons / Fot. Yuriy LapitskiyNowy oręż jest w stanie zapewnić kompleksową obronę na pełnym kącie (360 stopni) w danej przestrzeni. Tłumi sygnały urządzeń elektronicznych nisko latających obiektów i atakujących elementów broni precyzyjnych.

Połączona Korporacja Budowy Aparatury (część „Rostechu”) stworzyła sprzęt ultrawysokiej częstotliwości dla systemu rakietowego "Buk", który jest zdolny do neutralizacji radioelektroniki dronów i głowic broni precyzyjnej.

„Broń mikrofalowa” została stworzona z oczywistych potrzeb Ministerstwa Obrony i będzie zademonstrowana na forum „Army-2015” w części zamkniętej. Pełne dane techniczne nie zostały ujawnione, ale według zapewnień przedstawiciela KBA, sprawność bojowa tego uzbrojenia przekracza 10 km. Parametry techniczne nie mają sobie równych w skali światowej.

"Kompleks składa się z potężnego relatywistycznego oscylatora i lustrzanej anteny, systemu sterowania i kontroli, systemu przesyłowego, zamontowanych na podwoziu systemu kierowanych rakiet ziemia-powietrze "Buk". Po zainstalowaniu na specjalnej platformie "broń mikrofalowa" może zapewnić obronę okrężną na 360 ​​stopniach" - powiedział rozmówca RIA Novosti.

Planowane jest również wykorzystanie kompleksu do badań odporności na działanie dużej mocy promieniowania mikrofalowego rosyjskich systemów elektronicznych sprzętu wojskowego.


źródło: RIA Novosti

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ciekawe kiedy rosjanie będą umieli wyprodukować "zwykłą" kuchenkę mikrofalową :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.