Facebook Google+ Twitter

Rosjanie coraz mniej potrzebują demokracji

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-10-16 22:53

Rośnie liczba Rosjan, którzy uważają, że ich kraj nie potrzebuje demokracji - wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez jedną z rosyjskich agencji badania opinii publicznej.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Moscow,_Arbat_25_27.JPG / Fot. Wikimedia CommonsWedług badań przeprowadzonych przez jedną z największych pozarządowych agencji badania opinii publicznej w Rosji, „Levada Center”, z roku na rok systematycznie rośnie liczba Rosjan, twierdzących, że ich kraj nie potrzebuje demokracji. Według najnowszych badań, wśród grupy 1600 osób, na pytanie: czy demokracja jest potrzebna Rosji, 57 procent badanych odpowiedziało twierdząco, 26 procent odpowiedziało negatywnie (w porównaniu do roku poprzedniego daje to wzrost o 6 procent, z kolei w porównaniu do roku 2007 o 10 procent).

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Flag-map_of_Russia.svg / Fot. Wikimedia CommonsRosyjscy respondenci niemal zgodnie (95 procent) uznali, że nie mają bądź też posiadają znikomy wpływ na funkcjonowanie obecnej władzy w swoim kraju. Ciekawie prezentowały się również odpowiedzi badanych w kwestii politycznego przywództwa kraju. Ponad 40 procent z nich stwierdziła, że Rosji potrzebny jest lider, który prowadziłbym kraj „żelazną ręką”. Z kolei 25 procent ankietowanych przyznało, że system polityczny obowiązujący w Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich był zdecydowanie lepszy od tego we współczesnej Rosji.

Źródło: levada.ru

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Moim zdaniem trafi kosa na kamień, jestem dobrej myśli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smutne, ale to przez kagiebowców na Kremlu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.