Facebook Google+ Twitter

Rosjanie coraz mniej potrzebują demokracji

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-10-16 22:53

Rośnie liczba Rosjan, którzy uważają, że ich kraj nie potrzebuje demokracji - wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez jedną z rosyjskich agencji badania opinii publicznej.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Moscow,_Arbat_25_27.JPG / Fot. Wikimedia CommonsWedług badań przeprowadzonych przez jedną z największych pozarządowych agencji badania opinii publicznej w Rosji, „Levada Center”, z roku na rok systematycznie rośnie liczba Rosjan, twierdzących, że ich kraj nie potrzebuje demokracji. Według najnowszych badań, wśród grupy 1600 osób, na pytanie: czy demokracja jest potrzebna Rosji, 57 procent badanych odpowiedziało twierdząco, 26 procent odpowiedziało negatywnie (w porównaniu do roku poprzedniego daje to wzrost o 6 procent, z kolei w porównaniu do roku 2007 o 10 procent).

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Flag-map_of_Russia.svg / Fot. Wikimedia CommonsRosyjscy respondenci niemal zgodnie (95 procent) uznali, że nie mają bądź też posiadają znikomy wpływ na funkcjonowanie obecnej władzy w swoim kraju. Ciekawie prezentowały się również odpowiedzi badanych w kwestii politycznego przywództwa kraju. Ponad 40 procent z nich stwierdziła, że Rosji potrzebny jest lider, który prowadziłbym kraj „żelazną ręką”. Z kolei 25 procent ankietowanych przyznało, że system polityczny obowiązujący w Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich był zdecydowanie lepszy od tego we współczesnej Rosji.

Źródło: levada.ru

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Moim zdaniem trafi kosa na kamień, jestem dobrej myśli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smutne, ale to przez kagiebowców na Kremlu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.