Facebook Google+ Twitter

Rosjanie i Amerykanie wiedzą jak zarobić na grypie

"Nie obrażajcie się - to ma sens!" - tłumaczą organizatorzy akcji "Stop uściskom dłoni". Amerykanie mają nowy sposób na walkę z wirusem A/H1N1, a przy okazji także pomysł na zarobienie na grypie. Nawołują, aby w trakcie kontaktów towarzyskich nie podawać sobie ręki i aby ogłaszać to nosząc specjalny znaczek, który kosztuje prawie siedem dolarów. Rosyjskie ministerstwo zdrowia zachęca kreatorów mody: zaprojektujcie atrakcyjne maseczki.

Logo / Fot. screen80 procent infekcji przenosi się poprzez dłonie - czytamy na stronie stophandshaking.com/.

Według organizatorów odmowa podania komuś ręki nie powinna być odczytywana jako obraza, ale jako troska o własne zdrowie. Troskę tę najlepiej wyrazić z pomocą specjalnego znaczka, który można kupić poprzez stronę akcji. Jego koszt - 6 dolarów 95 centów.

W Rosji sygnał do bogacenia się na epidemii dało tamtejsze ministerstwo zdrowia. Jak donosi agencja Reuters urzędnicy złożyli projektantom propozycję, aby przygotowali modne modele maseczek ochronnych. - Powinniście robić je tak, jak modne ubrania - mówi jeden z ekspertów ministerstwa zdrowia.

Węgry: minister zdrowia ogłosił epidemię grypy

Tymczasem węgierski minister zdrowia ogłosił epidemię grypy. Na Węgrzech zachorowało w ciągu ostatniego tygodnia 46 tysięcy osób. Epidemię na Węgrzech ogłasza się jesli liczba pacjentów przekroczy w ciągu tygodnia 20 tysięcy osób.

W ostatnim tygodniu odnotowano gwałtowny 30-procentowy wzrost zachorowań. Najwięcej ludzi choruje na zachodzie kraju i w okolicach Budapesztu. Na nową grypę zmarło już pięć osób.
Węgierski rząd sprowadził 6 milionów szczepionek za 22 miliony euro. Szczepionki można kupić we wszystkich aptekach na terenie całego kraju. Są wydawane na receptę, a ich cenę ustalono na 2000 forintów, czyli około 7 euro, za sztukę.

Większość Węgrów odmawia jednak szczepień. Ludzie wykupują w aptekach witaminy, rękawice ochronne i maseczki. Szczepionek natomiast nie brakuje. Z sondaży wynika, że aż 81 procent Węgrów nie zamierza się szczepić. Węgrzy wierzą, że przetrzymają atak grypy. Obawiają się rownież efektów ubocznych po otrzymaniu szczepionki na swinską grypę.

Irlandia: akcja szczepienia uczniów

W Irlandii, w szkołach, w przyszłym tygodniu rozpocznie się akcja szczepień przeciwko wirusowi grypy A/H1N1. W tym celu ministerstwo zdrowia Republiki Irlandii otworzy kliniki w placówkach edukacyjnych.

Ci z uczniów, w których skołach nie zostanie otworzony punkt szczepień będą musieli zaszczepić się w tradycyjny sposób, w publicznej klinice.

Polska: zamknięty szpital na Warmii i Mazurach, drogie leki przeciw grypie

Ze względu na sytuację pandemiczną na Warmii i Mazurach olsztyński Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc przy ulicy Jagiellońskiej wprowadził zakaz odwiedzin na oddziałach Gruźlicy i Chemioterapii oraz Nowotworów Płuc, gdzie przebywają pacjenci o obniżonej odporności.
Równocześnie na pozostałych oddziałach wprowadzono ograniczenia odwiedzin w godzinach od 14 do 18.

Wcześniej w olsztyńskim Szpitalu Wojewódzkim, gdzie przebywa elbląska pielęgniarka zakażona wirusem A/H1N1, zamknięto dla odwiedzających trzy oddziały: intensywnej opieki medycznej, hematologiczny i położniczo-noworodkowy. W pozostałych ograniczono liczbę i czas odwiedzin, każdego z pacjentów może odwiedzać tylko jedna osoba i tylko od 14 do 17. Do tej pory na Warmii i Mazurach potwierdzono ponad 40 przypadków nowej grypy.

Tymczasem lubelscy aptekarze alarmują - Polaków nie będzie stać na lek przeciwko wirsowi grypy - Tamifl. Jedno opakowanie specyfiku kosztuje nawet 150 złotych. Lekarze zaś alarmują, jeśli nabędziemy specyfik, nie bierzmy go bez konsultacji.

kosztuje w aptekach od 120 do 150 złotych.

Jedno opakowanie leku przeciwwirusowego Tamiflu kosztuje w aptekach od 120 do 150 złotych.

Źródła:

http://stophandshaking.com/, TVN24,gazeta.pl, IAR

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.