Facebook Google+ Twitter

Rosjanie oburzeni polską rezolucją o 17 wrześniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-10 17:02

Rosyjska telewizja "Wiesti" nazwała "nieoczekiwanym skandalem" i "antyrosyjskim wyskokiem prawicy" projekt rezolucji autorstwa PiS potępiający radziecką agresję na Polskę we wrześniu 1939 roku.

Według rosyjskiej telewizji, dokument ma odwrócić uwagę od trudnej sytuacji w Polsce, gdzie "deficyt budżetowy bije wszelkie rekordy".

Telewizja "Wiesti" informuje, że w dokumencie przedstawionym przez Prawo i Sprawiedliwość są takie określenia jak "śmierć i pożary" oraz "ludobójstwo, zabójstwa, przemoc i grabieże". Autorka reportażu z Warszawy zwraca uwagę, że wszystkie te określenia są skierowane pod adresem Armii Czerwonej, na cześć której w Warszawie stoi pomnik z napisem po polsku i rosyjsku "Chwała radzieckim bohaterom".

Telewizja "Wiesti" przypomina, za rok w Polsce odbędą się wybory prezydenckie. "Lech Kaczyński marzy o drugiej kadencji. Ale jego partia Prawo i Sprawiedliwość jest obecnie w opozycji. I oprócz głośnej politycznej retoryki nie ma wyborcom niczego do zaoferowania" - konkluduje autorka reportażu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.