Facebook Google+ Twitter

Rosjanie odcięli łączność telefoniczną z Krymem. Opanowują bazy wojskowe

Z Ukrainy cały czas napływają doniesienia o akcjach żołnierzy rosyjskich bądź najemników, którzy przejmują kolejne jednostki wojskowe i budynki administracji, blokują również połączenia w niektórych częścich Krymu.

 / Fot. By Vitaly V. Kuzmin (http://vitalykuzmin.net/?q=node/506) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or CC-BY-SA-3.0 (http://creatiJak informuje Polskie Radio, trwają akcje przejmowania jednostek wojskowych na Krymie przez organizacje samoobrony, grupy najemników i żołnierzy rosyjskich. Równolegle, regularna armia rosyjska skoncentrowała się nad Cieśniną Kerczeńską oddzielającą Rosję od Krymu. Wzmożoną aktywność przejawia również rosyjska Flota Czarnomorska.

Według doniesień RMF24, jeden z okrętów wystosował ultimatum do ukraińskiej jednostki wojskowej w Sewastopolu: "Oddajcie broń albo rozpoczniemy szturm". W kierunku Krymu płyną również okręty Floty Północnej i Bałtyckiej.

Od rana rosyjskie służby blokują komunikację telefoniczną w niektórych obszarach Krymu. W nocy Rosjanie opanowali lotnisko Belbek pod Sewastopolem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kto ma oczy niechaj patrzy, kto ma uszy niechaj słucha... Jak płonie synagoga w mieście Zaporoże i jak zachodnią oraz środkową Ukrainę ogarnia wielka proletariacka rewolucja kulturalna.

Pisałem: Czy w roku 2017 powtórzy się rok 1917? A tu proszę, nie trzeba było czekać tak długo. Pietrogradstwo! I znowu: Ręce precz od (tu wstawić odpowiednie słowa)!

Osobiście mam już dość tego tematu. Pasuję. W imię zachowania zdrowia psychicznego i uniknięcia wrzodów żołądka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A wiec wojna zabór bez oporu , a kto odbije Krym dla Ukrainy , a co do zagrożenia to jest już zagrożony cały świat . ? A ktoś ludzi się że nie Polska ? , w Rosji mówiło się już z dawien dawna ,( po wsie krańce mira. Czyżby było to takie trudne do zrozumienia dla nas Polaków ?, a wiec po wszystkie końce świata . Putin jest nieugiętym , ciekawe co dalej wymyśli , podobnie Hitler zaczynał , tylko wtedy to było od nas itd. Tylko głupiec nie uczy się na własnych błędach , sytuacja jest dramatyczna nie tylko dla Ukrainy ale właśnie całego świata , uderz w stół a nożyce się odezwa. ! Kto ma oczy , to niech dostrzeże to , a kto ma uszy to niech w końcu usłyszy co piszczy w trawie . ! Skad Janukowycz mial takie a nie inne plany odnosnie Ukrainy , teraz tylko slepiec moglby tego nie dostrzec o co chodzi Putinowi , Janukowycz po prostu z tchuzyl i uciekl , ale ten plan nie był li tylko jego . Czy to takie trudne , nie można o tym milczeć to nie jest żadna pomyłka tylko świadome wtargniecie na terytoriom niezależnego państwa , jakim prawem Putin ma czelność żądać umów Janukowycza z 21 lutego tu już wystąpiło świadome ingerowanie w sprawy Ukrainy . Co ma wojsko wspólnego z interesami Rosji w niezależnym kraju ? Propaganda Rosyjska działa niezawodnie , ale co jeszcze w trawie piszczy , to wiedzą ci wtajemniczeni. ? Zło trzeba owszem dobrem zwyciężać , ale grzech już w zarodku potępić , aby prawda była w świetle dnia widziana , a nie w ciemności . Trzeba rzeczy nazywać po imieniu a nie tylko sprowadzać na milczenie owiec. !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.