Facebook Google+ Twitter

Rosjanie odkryją całą prawdę o katastrofie Tu-154

Rosyjska prokuratura zamierza przesłuchać polskich świadków w śledztwie dotyczącym katastrofy Tu-154. Interesuje ją organizacja lotu tupolewa, który 10 kwietnia rozbił się pod Smoleńskiem. W katastrofie zginęło 96 osób, m.in. prezydent Lech Kaczyński.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Katastrofa_w_Smole%C5%84sku.jpgDatowany na 12 maja rosyjski wniosek o pomoc prawną trafił do wojskowej prokuratury okręgowej w Warszawie. Rosyjscy śledczy proszą o przesłuchanie polskich świadków - wszystkich osób, które odpowiadały za organizację lotu tupolewa, w tym także ekip technicznych, które na lotnisku Okęcie sprawdzały stan techniczny. Jeżeli strona polska wyrazi na to zgodę, to przesłuchani zostaną także piloci innych rządowych maszyn. Rosjanie wnioskują o pełną dokumentację związaną z lotem, w tym plan lotu. We wniosku, który ma być rozpatrzony w najbliższych dniach, zgłosili pytania, na które będą musieli odpowiedzieć świadkowie.

Niektórzy świadkowie, mimo że zostali już przesłuchani przez polskich śledczych, prawdopodobnie będą musieli stawić się ponownie, ponieważ rosyjskie pytania nie pokrywają się z tymi, które zadawała polska prokuratura. Nie wiadomo jednak, kiedy Rosjanie otrzymają odpowiedź polskiej strony.

To pierwsza tego typu prośba ze strony rosyjskiej podczas śledztwa ws. wypadku prezydenckiego tupolewa z 10 kwietnia. Polacy natomiast prosili Rosjan o podobną pomoc kilkakrotnie, ale nie otrzymali dotąd odpowiedzi.

Źródło: tvn24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nawiązując do tytułu: Rosjanie odkryją całą prawdę o katastrofie Tu-154 - pytam kiedy to nastąpi. Kiedy Polska, też pokaże co ma. A ma pełen zapis lotu i trzyma to w tajemnicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, zobaczymy co będzie dalej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.