Facebook Google+ Twitter

Rosjanie po katastrofie zakazują lotów samolotom An-12

Kolejny rosyjski samolot z zakazem lotów. Tym razem uziemiono 100 maszyn transportowo-pasażerskich An-12. Do katastrofy tego typu maszyny doszło na wschodzie Rosji. Maszyna mogła eksplodować.

 / Fot. Domena publiczna, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Russian-built_Antonov_AN-12.JPEG&filetimestamp=20100404093220 We wtorek samolot An-12 pokonujący trasę z Magadanu do Czukotki uległ katastrofie. W zdarzeniu zginęło 11 osób. Zanim maszyna znikła z radaru, załoga zdążyła poinformować o wycieku paliwa i pożarze silnika. Najprawdopodobniej doszło do eksplozji zbiornika paliwa, a maszyna rozpadła się w powietrzu.

Odzyskano już czarne skrzynki. Jednak do czasu wyjaśnienia przyczyn tragedii, cała rosyjska flota An-12 została objęta zakazem lotów. Podobnie postąpiono, gdy w lipcu rozbił się An-24. Wtedy zginęło 7 osób, a 28 zostało rannych. To nie koniec kłopotów z flotą powietrzną naszych sąsiadów. Po katastrofie Tu-134 w czerwcu pod Pietrozawodowskiem, samoloty tego typu będą stopniowo wycofywane ze służby.

Jak podaje TVN24.pl przyczyną tak wielu wypadków jest fatalny stan infrastruktury oraz starzejący się sprzęt. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew i premier Władimir Putin zapowiedzieli wielką modernizację i walkę z niestosowaniem się do przepisów bezpieczeństwa.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To raczej efekt postsowieckiej bylejakości i lekceważenia procedur. "Gniotsa nie łamiotsa", aż następuje katastrofa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak się nie dba o maszyny, to takie są potem efekty. Na całym świecie dużo zachowanych jest samolotów z okresu II wojny, które zupełnie spokojnie i bezpiecznie latają. Po prostu są w dobrym stanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.