Facebook Google+ Twitter

Rosjanie: "Polska nie jest samodzielna. Jest narzędziem Ameryki"

Polsko-rosyjskie stosunki pogarszają się. Z badań przeprowadzonych przez Centrum Lewady wynika, że duża część Rosjan uważa, iż Polska jest narzędziem w rękach Ameryki, a katastrofa smoleńska nie pomogła w zbliżeniu obu krajów.

Sonda

Sądzisz, że katastrofa smoleńska...

 / Fot. PRSteam.net, licencja CC 2.5Badania przeprowadzone przez Centrum Lewady, pokazały, że Rosjanie nie liczą na poprawę stosunków polsko-rosyjskich. Uważają, że Polska nie jest samodzielnym i neutralnym państwem, lecz marionetką w rękach Amerykanów. Największe obawy wzbudza rozmieszczenie w Polsce elementów tarczy antyrakietowej. "Polska pozwoliła naszemu rywalowi podejść bardzo blisko naszych granic. Rosjanie drżą" - mówił Aleksiej Lewinson z Centrum Lewady w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Zebrane dane pokazały, że katastrofa smoleńska poprawiła stosunki polsko-rosyjskie tylko na chwilę. W 2010 roku aż 87 proc. obywateli uznawało wzajemne relacje za dobre, a 30 procent wierzyło, że tragedia zjednoczy narody. "Współczujemy i w pewnym sensie lubimy tych, którym współczujemy, tak samo jak współczuliśmy Amerykanom, którzy ucierpieli z powodu zamachów Al-Kaidy, chociaż zasadniczo nie lubimy Amerykanów" - opowiadał Lewinson, zastrzegając jednak, że Rosjanie nie żywią "wewnętrznej wrogości" do Polaków.

Jak podaje TVN24, w kwietniu 2011 roku już tylko 19 procent badanych uważało, że Smoleńsk poprawi wzajemne relacje. Proporcje się odwróciły: zaczął przeważać pogląd, że katastrofa pogorszyła stosunki polsko-rosyjskie.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 18.10.2011 01:57

Polacy są za głupi,żeby samodzielnie myśleć ,cały świat Polskę dyma ,lepiej niech tu Niemcy wkroczą bo i tak ten kraj nie ma nic do gadania a z Niemcami się wszyscy liczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 14.10.2011 19:24

to są rosyjskie banialuki teraz mamy normalne czytelne relacje z ameryka bo tylko za kaczynskich polska była kundelkiem busha

Komentarz został ukrytyrozwiń
husaran
  • husaran
  • 14.10.2011 13:49

Gdzie te dawne PRL-owskie czasy, kiedy Polska i Polacy były pwiewem Europy dla Rosjan. Teraz patrzą na nas jak na kundla merdającego ogonkiem, że może coś z żydowsko-amerykańskiego stołu coś kapnie

Komentarz został ukrytyrozwiń
kukuxumusu
  • kukuxumusu
  • 14.10.2011 13:40

no coż, mistrz Wańkowicz nazwał to kiedyś "polskim kundlizmem". Polacy żrą się nie tylko między sobą jak zagrodowe kundle, ale również prowokują wszystkich wokoło aby nas nie lubiano

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
  • er
  • 14.10.2011 11:37

Katastrofa pogorszyła stosunki,ponieważ"ktoś"na to pogorszenie "grał".Podsycanie atmosfery spisku i zamachu w prawicowym elektoracie ugruntowało przeświadczenie,że "ruscy zabili nam prezydenta".Politykę zbliżenia do Ameryki prowadzili Kaczyńscy i to Jarosław wykorzystał katastrofę,aby ten nurt nadal kontynuować.jego polityka sprowadza się do jednego-pokłócić wszystkich w domu,napuścić na siebie sąsiadów a samemu wywijać pięścią i straszyć:zaraz zawołam kolegów z innego osiedla!
Kłopot jednak w tym,że "żule z innego osiedla" pomagają tylko tym,na których mogą zarobić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedynym wyjściem jest wypowiedzenie wojny Czechom i błyskawiczne poddanie się. Przestaniemy być marionetką Niemiec, Rosji czy Ameryki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.